Karadeniz Pet

Kafesine biraktigimzda ciyak ciyak ötmeye basliyor

sipilli

Yeni Üye
Iki gun evvel yavru bir muhabbet kusu aldim.Sorun suki, eve geldiginden beri sürekli koynumuza sokularak uyumak istiyor.Kafesine biraktigimzda ise ciyak ciyak ötmeye basliyor.Susturmak icin mecburen elimize aliyoruz tekrar sokuluyor tisortün altina ve uyumaya devam ediyor.Daha tam ucamiyor üstelik.yeni yeni kanat cirpmayi ögreniyor.Sizce cokmu ufakken almis olduk.Ne yapmam nasil davranmam gerekir.Fikri olan varsa ve benimle paylasirsa cok sevinirim.Tesekkurler.(Bu arada onu satin aldigimiz kisi bize 7-8 haftalik oldugunu söyledi ama bana daha ufak gibi geliyor)

Yem kırabiliyorsa sorun yoktur millet kuşu böyle davransın ele gelsin diye can atıyor kıymetini bilin :)

Yardım istediğiniz konu enteresan.Bir çoğu böyle kuş ister.Yem kırıyorsa sıkıntı yok.

Yem kırabiliyorsa sorun yoktur millet kuşu böyle davransın ele gelsin diye can atıyor kıymetini bilin :)
sorun suki pek yem yemiyor ve sürekli uyuma halinde,yemligin icinden en ince ve kucuk olanlari seciyor birkactane ama digerlerini agzina alip geri birakiyor.Kiramiyor olabilirmi acaba.Hasta olmasindan endise ediyorum.

sorun suki pek yem yemiyor ve sürekli uyuma halinde,yemligin icinden en ince ve kucuk olanlari seciyor birkactane ama digerlerini agzina alip geri birakiyor.Kiramiyor olabilirmi acaba.Hasta olmasindan endise ediyorum.
Uyumasi normal daha yavru ama yem konusunu ustadlar cevaplar

Arkadaşlar bende iki gün yavru dişi aldım daha 2 aylık bile değil yeni yeni uçmaya çalışıyor. erkek 4 aylık falan ama arada sırada ayağını bunun üstüne atıyor. çiftleşme desem daha erken anlam veremedim. Ayrıca dişi yavrum dışarıda sürekli titriyor ve çok uysal ısırma falan yok hiç . dışkısı da normal görünüyor. sizce dişide sıkıntı var mı ayrıca erkek neden böyle davranıyor.

Arkadaşlar bende iki gün yavru dişi aldım daha 2 aylık bile değil yeni yeni uçmaya çalışıyor. erkek 4 aylık falan ama arada sırada ayağını bunun üstüne atıyor. çiftleşme desem daha erken anlam veremedim. Ayrıca dişi yavrum dışarıda sürekli titriyor ve çok uysal ısırma falan yok hiç . dışkısı da normal görünüyor. sizce dişide sıkıntı var mı ayrıca erkek neden böyle davranıyor.
Dişide sıkntı yok arkadaş erkekler çabuk kızışıyor ondan bu şekilde çok çok rahatsızlık olursa kuşuda bunaltırsa 1 ay kadar eyırın birleştirin falan deneyin işte sıkıntı olursa burdan yazın.

Bir kaç gün bekleyin bakalım yem yeme problemi önemli konu hangisini yiyor çözün onu verin bir hafta kadar,veyahut onu fazladan karıştırın ya yemine daha iyi olur takipte olun.

Geri