Karadeniz Pet

Kafesine Girmiyor

• Konbuyu başlatan yenal34
  • Başlangıç tarihi
Y

yenal34

Guest
2.5 aylık dişi kuşum yaklaşık 1 aydır bende fakat bizim bir sorunumuz var dışarı çıktığı zaman kafesine girmiyor onu kafese geri koymak için adeta beni maymuna çeviriyor. Kendisiyle çok iyi anlaşıyoruz(sürekli ısırması dışında) omzumdan tepemden inmeyen bir kuş fakat kafesine geri sokmak adeta bir işkence bu sorunu nasıl aşabilirim yardım bekliyorum.

Olmazsa Akşamları Çıkart Sadece Işıkları Söndürüp İçeriye Koyarsın.Belki Hayvanın İlk Uçuşlarıdır O Yüzden Keyfini Çıkartmak İstiyordur Girmiyordur :) Benim Kuşumda Öyleydi Şimdi Giriyor Bırakın Biraz Gezsin Bakalım.Yada Küçük Bir Odada Çıkartın Acil İçeriye Konması Gerekirse Yakalaması Kolay Olur Belirli Bir Nokta Beller Kendisine Zaten Kuş Orada Şıkıştırıp Yavaşça Yakalayın Doğru Kafese.Ben Aç Bırakıyorum Bazen Sonrada Çıkarıyorum Yem Koyuyorum Kafesine Açıktığını Anlayınca Giriyor Sıpa Kafesi Yiyip Çıkıyor :)

Benim dişi kuşumda öyleydi sonra kafesini açık bırakmaya başladım sadece yatarken falan kapatıyordum. kuş içeri girince yalnız kalmayacağını istediğinde çıkabileceğini anlayınca ne zaman istesem içeri sokabildim. ve kuşu içeri sokarken telaşlı görünmeyin kuşlarda endişeleniyor

Geri