Karadeniz Pet

Kafesleri Ayirma

Mustafa Yildiz

Meraklı Üye
Ben kuslarimin kafeslerini ayirmayi dusunuyorum kizistirmak icin dişi kusum bir en fazla iki kez yuvaliga giriyor yada kapisinda 2-3 saniye duruyor erkek cok hevesli kizismasi tavan yapti yuvaliga cagrior disi hic orali degil kizistirmak icin ayiracagim ne kadar ayirayim ve ne yapmaliyim sizce ayirmalimiyim kafeste ne denediysem kizismadi dahada beter kizismasi yok oldu

Son düzenleme:
Bende bugun ayırdım dişiyi.Ayrı bi kafeste yan yana duruyolar. 10-15 gun boyle durucaklar. Bu bilgiyide yine burada okumuştum. Ama tuhaf olan sanki benim kuşlar boyle daha mutlu oldu gibi anlamadım ama bakalım bi kaç gun geçsinde ne olacak görecez :)

Insallah ben yarin ayirmayi dusunuyorum kenevirmi yoksa nijer mi versem bilemedim nijer tuy döküyor dediler ama yardim bekliyorum forumdakilerden

Insallah ben yarin ayirmayi dusunuyorum kenevirmi yoksa nijer mi versem bilemedim nijer tuy döküyor dediler ama yardim bekliyorum forumdakilerden

Evet bende yine forumda okudum nijer tuye girmelerine sebep oluyor diye. Şimdi 2-3 günde bir mama veriyorum. Ve bekliyorum. :)

387982886c6438eee29082d05d4e55f8.jpg

Not:Kutunun ustundeki sarı kafese disiyi koyacam yuvalik olan kafestede erkek olacak bu uzaklik dogrumu yoksa yakinlastirayimmi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:30 -->-> Daha önceki mesaj 18:29 --

Evet bende yine forumda okudum nijer tuye girmelerine sebep oluyor diye. Şimdi 2-3 günde bir mama veriyorum. Ve bekliyorum. :)
Sadece mamami veriyorsunuz yoksa bal havuc falan veriyormusunuz

Son düzenleme:
Erkek kuşları birleştireceğini kafeste durmalı
Nijeri ayarında verirseniz hiç bir sorun olmaz kuşlar kızışır
Seslerini duysunlar ama birbirlerini görmesinler

Nijeri fazla verirsen tüye girer belli bir oranda vermek gerekir
Ben ayırma yönteminde kendi yapıp denediğimi söyledim sonuç aldım ama ustalar ne yapar nasıl söylerler bilmiyorum

387982886c6438eee29082d05d4e55f8.jpg

Not:Kutunun ustundeki sarı kafese disiyi koyacam yuvalik olan kafestede erkek olacak bu uzaklik dogrumu yoksa yakinlastirayimmi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:30 -->-> Daha önceki mesaj 18:29 --

Sadece mamami veriyorsunuz yoksa bal havuc falan veriyormusunuz

Havuc mamanın içine koyuyorum
http://www.muhabbetkusu.com.tr/baki...tistirilmesi/muhabbet-kusu-icin-mama-227.html buradaki tarifteki gibi mısır unu koymuyorum ama ben.

Geri