Karadeniz Pet

kafesleri ayırmalımıyım ?

murat_febe

Meraklı Üye
arkadaşlar başınızı epey agrıttım ama ilk defa bu yavru alma işiyle ugraşıyorum benm 30 günlükken aldıgım dişi kuşuma (kuşum ele falan geliyor) 5-6 gün önce erkek kuş aldım 2 gün ayrı kafeste tuttum sonra erkegi dişinin kafesine koydum (yuvalık onda takılı çünki) erkekde dişide kızışmış durumda fakat birbirlerine kur yapmıyolar ve erkek dişinin yanına yem yemeye giderken su içmeye giderken yada ben elimi uzattıgımda bile kaçarken dişiye yaklaşırsa dişi hemen gagalıyor bazı arkadaşlarda okudum eş tutmada erkek kafeste baskın olması için 15 gün dişiyi ayrı kafeste tutun sonra dişiyi erkegin kafese koyun kavga etmezler falan yazmışlar sizce öylemi yapsam yoksa aynı kafeste durmaya devammı etseler ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 07:46 -->-> Daha önceki mesaj 00:57 --

Arkadslr yardım

arkadaşlar dişinin baskın olması herzaamaniyidir eğerçiftlerde erkek baskın olursa yumurtlama döneminde veya yavrulamadasorun çıkabiliryanibaskın bir erkek yuvayı tarumar edebilir

Bu senin anlattığın fiziksel olgunluğa ulaşmış artık çiftleşmeye uygun kuş için geçerlidir.Dişiyi salmada bırakırsın erkek görmez.Erkeği kafese alırsın 3 hafta sonra dişiyi atarsın.Bu arada da e vitamini ağırlıklı beslersin.Olacağı varsa olur olmadı eş değiştirme gibi yöntemlere gidersin.
Erkeğin yada eşlerden birinin yuvayı bozması yumurtaları kırması gibi durumlar baskınlıkla alakası yoktur.Tamamen davranış bozukluğu olan kuşlar yapar.Bu kuşlarda üremeye uygun değillerdir.

Bu senin anlattığın fiziksel olgunluğa ulaşmış artık çiftleşmeye uygun kuş için geçerlidir.Dişiyi salmada bırakırsın erkek görmez.Erkeği kafese alırsın 3 hafta sonra dişiyi atarsın.Bu arada da e vitamini ağırlıklı beslersin.Olacağı varsa olur olmadı eş değiştirme gibi yöntemlere gidersin.
Erkeğin yada eşlerden birinin yuvayı bozması yumurtaları kırması gibi durumlar baskınlıkla alakası yoktur.Tamamen davranış bozukluğu olan kuşlar yapar.Bu kuşlarda üremeye uygun değillerdir.

Dostum fıkrın nedır ayırayımmı kafeslerı

Dişin ve erkek kuşun kaç aylıklar?

kesinlikle ayır emre beyin dediğini uygulamanı tavsiye ederim 3 hafta eksiği olmasın fazlası sana kalmış ve hayvanlar seslerini duyabilir ama fiziksel olarak bence birbirlerini görmesinler .
alt alta koyabilirsin kafesleri

Geri