Karadeniz Pet

Kafeste durmuyor

Doğukan Hazar

Emektar Üye
Arkadaslar 2-3 hafta olali muhabbet kusumu alali. Zaman ayirabildigim icin epey alistik birbirimize kafesine de hic sokmuyorum gun icinde. Surekli kucagimda uyuyo. Kendini kasittiriyo. Oyun oynuyo. Konusma egzersizleri yapiyo.Ama aksam yatacagim zaman basina bi sey gelmesin diye kafese koyunca durmuyo kafeste. Kanat cirpmalar,tavana asilmalar, yere pat diye kendisini birakmalar. Simdi de yeni biseye basladi kuyrugunu veya gagasini disari cikarip asagi yukari sallaniyo cikmak icin :D rock dinliyomus gibi headbang yapiyo.ayni odada kaliyoruz gece uyutmuyo ne yapsam kafese alisir sizce. cok ses yapiyo uyutmuyo insani yaw :D birazdan video yüklicem
b78dbc31bc44d2c08b2e1a4fffebc251.jpg

L
5fa237c076e819f71805f3e58aeb60f4.jpg

Son düzenleme:
Dışarı çıkarmamak çözüm olabilir. Kafesi benimseyip kendini güvende hissederse sorun kalmayacaktır.

birak bagirip cagirsin genede koy gunll belli saattler disinda cikarma alisir zaten belli bir sure sonra

Benim kuşta bu şekildeydi. Sürekli dışarda sürekli dışarda olmuyor. Bir süre sonra temizlik işi can sıkıyor. Aman korkmasın rahat rahat dışarda gezsin diyoruzda sonrada huy edinince iyice alışıyor dışarıya bu sefer kafese girmiyor. Çok alıştırmayın bence dışarıya.

Ya aslinda kafeste tutarim alissin diye de kendisini tellere surtuyo. Kafese girdigi ender zamanlarda da cani yanmasin diye cok cirpininca aciyip disariya cikariyorum. Dediginiz gibi temizlemesi de zor her yere pisliyo. Hakkimizda hayirlisi

oyle bi hata yapma kuslar zeki hayvanlardir bu sefer huy edinir surekli cirpinmaya baslar kafesin icinde senn cikarman icn

oyle bi hata yapma kuslar zeki hayvanlardir bu sefer huy edinir surekli cirpinmaya baslar kafesin icinde senn cikarman icn
Tesekkur ederim cevaplariniz için. Şimdiden dediginiz gibi huy edinmeye başladi. çikarmam icin ozellikle yapiyo sanki uyanik. Bi kaç gün mapus yaşasin bakalim nolcak :D

Geri