Karadeniz Pet

Kafeste kalamar kemiği ve gaga Taşı olmazsa sonuç :)

Ercan YAŞAR

Onursal Üye
Merhaba. Doğuştan tek ayağı çarpık bir kızım vardı kardeşi ile beraber duran. Gaga Taşı'nı yemiyor kalamar kemiği de ben koymadım boşluğuma geldi açıkcası. Bunlar kardeşi ile kaşla göz arasında çiftleşmiş ve yumurtladı. Ama kalsiyum eksiğinden dolayı kabuksuz yumurtlamış. Benim gibi unutmayın mutlaka çiftlerinize kalamar kemiği takın.

Sağol ;) ...

bilgilendirme için teşekkürler.kardeş kuşlar çiftleşmesinde sakat doğumların olduğu doğru mudur? aynı kuluçka kardeşleri ve farklı kuluçka kardeşleri olarak yorumlarmısınız?

[MENTION=5249]Ercan YAŞAR[/MENTION]

bilgilendirme için teşekkürler.kardeş kuşlar çiftleşmesinde sakat doğumların olduğu doğru mudur? aynı kuluçka kardeşleri ve farklı kuluçka kardeşleri olarak yorumlarmısınız?

[MENTION=5249]Ercan YAŞAR[/MENTION]

Ben hiç kardeş kuş eşleştirmedim. Ama öyle diyorlar çünkü gen aktarımından geçen sorunlar iki kardeşte de olduğundan sakatlık sorunu daha çok çıkıyor. Ben erkek kardeşe dişi bakıyordum bu arada dişi yalnız kalmasın diye yanyanalardı. Sakat olduğundan yumurtlayacağı hıc aklıma gelmemişti.

Ben hiç kardeş kuş eşleştirmedim. Ama öyle diyorlar çünkü gen aktarımından geçen sorunlar iki kardeşte de olduğundan sakatlık sorunu daha çok çıkıyor. Ben erkek kardeşe dişi bakıyordum bu arada dişi yalnız kalmasın diye yanyanalardı. Sakat olduğundan yumurtlayacağı hıc aklıma gelmemişti.

anladım.teşekkür ederim.

Kalamar cidden önemli özellikle yumurta yapan
kuş için. Bu arada kuşa da maşallah diyelim,
vatandaş sağlam kus tan yumurta alamıyor.

dikkat edin walla kardes cıftlesmesı sakat yawru meydana gelebılır bıran önce ayırın.

Bilgilendirme için teşekkürler Usta

Sağolun arkadaşlar. Zaten bir sonuç çıkmaz o yumurtalardan erkek tecrübesiz dişi yan durduğundan da üstünde durumaz Paniğe gerek yok hemen ayırına felan ;)