Karadeniz Pet

Kafeste Olması Gerekenler ?

Fatih BUYURUCU

Emektar Üye
Arkadaşlar, üstadlar sizce eksik oan nelerim var yarın alışverişe çıkacamda ona göre alıyım olması gerekenleri

Mevcut malzemelerim;

Yem: Champion Vitaminli Muhabbet Kuşu Yemi

Gaga Taşı: 3 adet mevcut kafesimde birinin makası Vitakraft diğerleri belli değil

Kalamar Kemiği : Living World Mürekkep Balığı Kemiği

Vitamin: PharmaSed MixiSul D3 Vit 30cc

Kum: Markasını hatırlamıyorum bir süre idare edecek kadar var

Mamalık : Beyaz

Banyoluk : Kafese asmalı üstü şeffaf altı kırmızı plastik

Oyuncak: 10-20 tane var çeşit çeşit belirli aralıklarla değiştiriyorum hepsini aynı anda vermiyorum

Taşıma Kafesi : Tek kapı 13X13X13 boyutunda

Kraker: Ballı kraker ev yapımı

Mama: Belirli aralıklarla kendim yapıp veriyorum

Sizce bu saydıklarıma ek olarak almam gereken neler var bu vitamin yeterlimi yoksa başka önereceğiniz vitaminler varmı?
Elimde açılmamış Champion marka yem var yarın 2 paket daha alacam birde aynı marka kanarya yemi alacam karışım için.

Yorumlarınızı bekliyorum..

Son düzenleme:
Yeter bunlar.. düzenli kafes temizliğini de yapıyorsanız sıkıntı olmaz..

Yeter bunlar.. düzenli kafes temizliğini de yapıyorsanız sıkıntı olmaz..

Her hafta tüm malzemeleri (kafes,yemlikler, tünekler vs.) yıkıyorum 2 günde birde suluğunu yıkıyorum. Kafesin altınıda 2-3 günde bir temizliyorum tek kuş olduğundan çok az pisleniyo genelde kafes dışında duruyo zaten.

Herseyi yapmıssınız, bu sekilde devam edebilirsiniz..

Evinizde bal varsa, el yapımı ballı yem yapabilirsiniz ona.. cok sever kuslar..

Dediklerinize bakılırsa iyi değil, çok çok iyi hatta lüks bakıyorsunuz :)

Teşekkürler hocam elimden geldiğince özen gösteriyorum. Öğrenci olmama rağmen hiç bir şeyini eksik etmemeye çalışıyorum kendim aç kalsam onu aç bırakmıyorum :)

Merhaba.Benim kafeste mürekkep balığı kemiği var ama gaga taşı diye bir şey yok .İkisi aynı şey mi yoksa gaga taşı farklı bir şey mi?Gaga taşı ne işe yarar?Teşekkürederim.

Gaga taşı kuşun gagasının uzamasını önleyen alçıdan yapılan bir malzeme. Mürekkep balığı kemiği minarelli kalsiyumlu doğal balıktan alınan kemik, gaga taşı insan yapımı bir malzeme. İkisinide bulundurun siz kafesinizde ucuz bişey zaten. 1-2 tl ye temin edebilirsiniz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:40 -->-> Daha önceki mesaj 01:40 --

Bugün aldığım ürünler bunlar :)

Yem: Sağ ve soldaki turuncu paketler herzaman aldığımdan, ortadakinide değişlik olsun diye aldım.
p43ag0.jpg

Vitamin: Bu vitaminide bugün 8 tl ye aldım biraz pahalı gibi geldi ama yapacak birşey yok.
Kullananlar varsa tavsiye yorum bekliyorum.
b8XaJZ.jpg

Vitamin 2 :Buda önceden aldığım vitamin hala bitmedi. D3
ydav5k.jpg

Geri