Karadeniz Pet

Kafeste Yem Olmadığını Da AnlatıyoruzAh bir de şu Kabızlıktan kurtulabilsek

Ebru Tunçer

Meraklı Üye
Benim ufaklık yine kabız olduAraştırdım;Çözümün,ağzına 2 damla zeytintağı sürüp,yemden kesmek olduğunu öğrendim.Yumurta maması ve su vardı sabahtan beri kafesinde.Sabah saat 10 dan itibaren bu saate kadar yemliği yoktu.Bütün gün,bu saate kadar,Kafesi açıktı.İçerde,dışarda oynadı.Başımıza,omzumuza kondu.Açlık herşeyin önüne geçene kadar.Bu arada,Yumurta mamasını sevdiremedim gittiAz önce ötmeye başladı.Bir kafesine uçuyor,yemlik yerlerine bakıyor,sonra aynı hızla benim omzuma.Bir yandan ötüyor,bir yandan kafesle,omzum arasında mekik dokuyor.4-5 kez bunu yapınca dayanamadım,yemlikleri koydum.Şu an tam gaz yem yiyor.
Erkek ve yavru olmasına rağmen neden bu kadar sık kabız oluyor?Anlamıyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

Arada elma ve yeşillik verin ama arada ve birdaha asla Yemleri almayın lütfen

Arada elma ve yeşillik verin ama arada ve birdaha asla Yemleri almayın lütfen

Kabızlık tedavisinde öyle yazıyor.Yemleri alınca düzelme oluyor,tekrar yem verince aynı,değişmiyor kabızlığı.İlk zamanlar,dışkısını yaparken o kadar zorlanıyordu ki çığlık atıyordu resmenYeşillik ve meyve kesinlikle yemiyor.Gagasına değdiği anda kafasını sallaya sallaya bir hal oluyor.Ne yapacağımı şaşırdım...

Yemini değiştirmeyi deneyin ve bence kabuksuz yem verin hem temizlik açısından hem kuşların açısından kolaylık oluyor.

Nerede yazıyor tam olarak okuyabilir miyim ? meyve sebzeye alıştırabilirsiniz

Aspuru vermeyin bir süre darı yesin sadece. Aspur dışkıyı katılaştırıyor. Yavru yemiyse büyük ihtimalle bol aspurludur şu an yemi.

Nerede yazıyor tam olarak okuyabilir miyim ? meyve sebzeye alıştırabilirsiniz

Arama motoruna muhabbet kuşlarında Kabızlık diye yazınca,konuyla ilgili birçok site çıkıyor.Hepsinde de aynı şey yazıyor.Ağzına 2 damla zeytinyağı damlatın,Yemi kesin.İnanın sebze,yeşillik yesin çok istiyorum ama tiksiniyor sanki.Gagası değer değmez,kafasını silkelemeye başlıyor

Belki de ıslak veriyorsunuzdur yıkayın kurutun ve verin su yüzünden öyle ypabilir. kafsine bıkmadan takın bi tadını aldımı yer. Siz yine de aç bırakmayın derim eti ne budu ne bu canlıların

Aspuru vermeyin bir süre darı yesin sadece. Aspur dışkıyı katılaştırıyor. Yavru yemiyse büyük ihtimalle bol aspurludur şu an yemi.

Karışık vitaminli yem veriyorum.Aspur da var içinde.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:35 -->-> Daha önceki mesaj 04:32 --

Yemini değiştirmeyi deneyin ve bence kabuksuz yem verin hem temizlik açısından hem kuşların açısından kolaylık oluyor.

Aslında tanıdığım bir petshopdan aldım yavruyu.Geldiğinde 39 günlüktü.İnanılmaz büyük dışkıları,çığlık ata ata yapıyordu.Yine daha iyi şükür.Ama sık sık kabız olması moralimi bozuyor.Yemin kabuklarını çok güzel ayırıyor,onda sorun yok da ne yapacağımı bilmiyorum.Şu kabız olayını bitiremedik gitti.

Son düzenleme:
Arama motoruna muhabbet kuşlarında Kabızlık diye yazınca,konuyla ilgili birçok site çıkıyor.Hepsinde de aynı şey yazıyor.Ağzına 2 damla zeytinyağı damlatın,Yemi kesin.İnanın sebze,yeşillik yesin çok istiyorum ama tiksiniyor sanki.Gagası değer değmez,kafasını silkelemeye başlıyor

Geçenlerde benim muhabbet kuşlarıma da oldu. Bir kaç kişiye sordum tecrübelerini paylaşmadılar pek. İki damla falan damlatmayın kulak pamuğunu yağa değdirip hayvanın ağzına değdirin yeterli. Sindirim sistemindeki bozukluktan kaynaklanıyor aslında kabızlık diğer bir deyişle tek tip beslenme kaynaklı.
Havuç yedirebilirsiniz rahatlıkla. İnce rendeleyin ve yemi alın kafesinden yine de yemezse rendelenmiş havucun içine yem serpin.
Bir de dışkılmayı rahat yapabilmesi için kulak pamuğuyla o bölgesine de z.yagı sürün. Bir iki saati geçmeyecek şekilde yağlama işlerinden sonra tabi yemi yanından alın.
Geçmiş olsun

Belki de ıslak veriyorsunuzdur yıkayın kurutun ve verin su yüzünden öyle ypabilir. kafsine bıkmadan takın bi tadını aldımı yer. Siz yine de aç bırakmayın derim eti ne budu ne bu canlıların

Özellikle havlu kağıt ile iyice kurutuyorum.Çok fazla yem yiyor.Kursağı balon gibi oluyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:42 -->-> Daha önceki mesaj 04:40 --

Geçenlerde benim muhabbet kuşlarıma da oldu. Bir kaç kişiye sordum tecrübelerini paylaşmadılar pek. İki damla falan damlatmayın kulak pamuğunu yağa değdirip hayvanın ağzına değdirin yeterli. Sindirim sistemindeki bozukluktan kaynaklanıyor aslında kabızlık diğer bir deyişle tek tip beslenme kaynaklı.

Havuç yedirebilirsiniz rahatlıkla. İnce rendeleyin ve yemi alın kafesinden yine de yemezse rendelenmiş havucun içine yem serpin.

Bir de dışkılmayı rahat yapabilmesi için kulak pamuğuyla o bölgesine de z.yagı sürün. Bir iki saati geçmeyecek şekilde yağlama işlerinden sonra tabi yemi yanından alın.

Geçmiş olsun

Teşekkür ederim.Sabah ilk işim dediğinizi yapmak olacak .Sizin kuşların Kabızlık sorunu çözüldü sanırım.Umarım işe yarar.

Özellikle havlu kağıt ile iyice kurutuyorum.Çok fazla yem yiyor.Kursağı balon gibi oluyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:42 -->-> Daha önceki mesaj 04:40 --

Teşekkür ederim.Sabah ilk işim dediğinizi yapmak olacak .Sizin kuşların Kabızlık sorunu çözüldü sanırım.Umarım işe yarar.

Benimkinde yaradı çok şükür. Sizinkinde de yarar inş. Yem olarak da kaliteli markalar kullanmanızı tavsiye ederim.

Geri