petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kafeste Yem Olmadığını Da AnlatıyoruzAh bir de şu Kabızlıktan kurtulabilsek

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve Ebru Tunçer tarafından 23 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Ebru Tunçer

Beğenileri:
    0
    Benim ufaklık yine kabız olduAraştırdım;Çözümün,ağzına 2 damla zeytintağı sürüp,yemden kesmek olduğunu öğrendim.Yumurta maması ve su vardı sabahtan beri kafesinde.Sabah saat 10 dan itibaren bu saate kadar yemliği yoktu.Bütün gün,bu saate kadar,Kafesi açıktı.İçerde,dışarda oynadı.Başımıza,omzumuza kondu.Açlık herşeyin önüne geçene kadar.Bu arada,Yumurta mamasını sevdiremedim gittiAz önce ötmeye başladı.Bir kafesine uçuyor,yemlik yerlerine bakıyor,sonra aynı hızla benim omzuma.Bir yandan ötüyor,bir yandan kafesle,omzum arasında mekik dokuyor.4-5 kez bunu yapınca dayanamadım,yemlikleri koydum.Şu an tam gaz yem yiyor.
    Erkek ve yavru olmasına rağmen neden bu kadar sık kabız oluyor?Anlamıyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Arada elma ve yeşillik verin ama arada ve birdaha asla Yemleri almayın lütfen

3. Ebru Tunçer

Beğenileri:
    0

Kabızlık tedavisinde öyle yazıyor.Yemleri alınca düzelme oluyor,tekrar yem verince aynı,değişmiyor kabızlığı.İlk zamanlar,dışkısını yaparken o kadar zorlanıyordu ki çığlık atıyordu resmenYeşillik ve meyve kesinlikle yemiyor.Gagasına değdiği anda kafasını sallaya sallaya bir hal oluyor.Ne yapacağımı şaşırdım...

4. Necati ÜNAL.

Yemini değiştirmeyi deneyin ve bence kabuksuz yem verin hem temizlik açısından hem kuşların açısından kolaylık oluyor.

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Nerede yazıyor tam olarak okuyabilir miyim ? meyve sebzeye alıştırabilirsiniz

6. Gizem TÜRKCAN

Beğenileri:
    4
    Aspuru vermeyin bir süre darı yesin sadece. Aspur dışkıyı katılaştırıyor. Yavru yemiyse büyük ihtimalle bol aspurludur şu an yemi.

7. Ebru Tunçer

Beğenileri:
    0

Arama motoruna muhabbet kuşlarında Kabızlık diye yazınca,konuyla ilgili birçok site çıkıyor.Hepsinde de aynı şey yazıyor.Ağzına 2 damla zeytinyağı damlatın,Yemi kesin.İnanın sebze,yeşillik yesin çok istiyorum ama tiksiniyor sanki.Gagası değer değmez,kafasını silkelemeye başlıyor

8. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Belki de ıslak veriyorsunuzdur yıkayın kurutun ve verin su yüzünden öyle ypabilir. kafsine bıkmadan takın bi tadını aldımı yer. Siz yine de aç bırakmayın derim eti ne budu ne bu canlıların

9. Ebru Tunçer

Beğenileri:
    0

Karışık vitaminli yem veriyorum.Aspur da var içinde.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:35 -->-> Daha önceki mesaj 04:32 --

Aslında tanıdığım bir petshopdan aldım yavruyu.Geldiğinde 39 günlüktü.İnanılmaz büyük dışkıları,çığlık ata ata yapıyordu.Yine daha iyi şükür.Ama sık sık kabız olması moralimi bozuyor.Yemin kabuklarını çok güzel ayırıyor,onda sorun yok da ne yapacağımı bilmiyorum.Şu kabız olayını bitiremedik gitti.

#9 Ebru Tunçer, 24 Ocak 2015
    Son düzenleme: 24 Ocak 2015
  10. Mustafa Şen

Beğenileri:
    0
    Geçenlerde benim muhabbet kuşlarıma da oldu. Bir kaç kişiye sordum tecrübelerini paylaşmadılar pek. İki damla falan damlatmayın kulak pamuğunu yağa değdirip hayvanın ağzına değdirin yeterli. Sindirim sistemindeki bozukluktan kaynaklanıyor aslında kabızlık diğer bir deyişle tek tip beslenme kaynaklı.
    Havuç yedirebilirsiniz rahatlıkla. İnce rendeleyin ve yemi alın kafesinden yine de yemezse rendelenmiş havucun içine yem serpin.
    Bir de dışkılmayı rahat yapabilmesi için kulak pamuğuyla o bölgesine de z.yagı sürün. Bir iki saati geçmeyecek şekilde yağlama işlerinden sonra tabi yemi yanından alın.
    Geçmiş olsun

11. Ebru Tunçer

Beğenileri:
    0

Özellikle havlu kağıt ile iyice kurutuyorum.Çok fazla yem yiyor.Kursağı balon gibi oluyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:42 -->-> Daha önceki mesaj 04:40 --

Teşekkür ederim.Sabah ilk işim dediğinizi yapmak olacak .Sizin kuşların Kabızlık sorunu çözüldü sanırım.Umarım işe yarar.

12. Mustafa Şen

Beğenileri:
    0
    Benimkinde yaradı çok şükür. Sizinkinde de yarar inş. Yem olarak da kaliteli markalar kullanmanızı tavsiye ederim.

Sayfayı Paylaş