Karadeniz Pet

Kafesteki nesnelere ilgi...

KelelendarAĞ

Yeni Üye
Merhaba abilerim ,ablalarım
Benim 2 çift kuşum var . 1 çiftimin dişisi sorunlu erkeğimin eski eşiydi . sorunlu erkek kuşum suluğa sürekli kur yapıyor evcil , yanına eş almadan önce başladı bu hareketi bende eş istiyor dedikleri için kendi seçsin diye götürdüm seçtiği eş ile iyi anlaşıyorlar dı ama huyu değişmemişti sürekli suluğa kur yapıyor tellere sürtünüp beyaz ve pembe arası bir şey bırakıyordu
Eşini değiştirdim yeni bir kuş aldım ( eski dişiyi vermedim onun yanınada erkek aldım ) yeni eşinede eski eşi gibi davrandı bir kur yapıp bırakıyor sonrada sulukla ilgileniyor . ama sorun şu ki yeni aldığım erkek kuşa ilgisi çok. Saldığım vakit sürekli erkek kuşa kur yapıyor. Erkek kuş gidip erkek kuşa kur yapıyor. Diğer erkeğimin sağlıklı olan eşine kur yapıyor . sorum şu ben bu kuşu nasıl dişisine yönlendiririm ???
Çok uzun oldu ancak böyle anlatabilirdim kusura bakmayınız. Teşekkür ederim

1524399398302-457016414.jpg

Erkek suluğu kendine dost edinmiş bu yüzden yapıyor o davranışları bir kaç gün suluğu belli saatlerde vererek kafesinden alın suluğu unutsun sonra tekrar sürekli takıp gözlemleyin davranışı devam ederse alın belli aralıklarla takın sadece o davranışı eşine yapacaktır suluğa yazık olacak yoksa [emoji1][emoji4]

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dişinin de erkeğin de maşaallahı var tüyleri kadar ömrü olsun sağlıkla besleyin

Çok sağolun . erkeği 2 aylıktan beri besliyprum şuan 1 yasında gayet aktif . dediğinizi yapıcam inş düzelir.

Az önce sadece bir tünek bıraktım şimdiden herhalde işe yarıyor . yem kustu kur yaptı dişi biraz vursada umarım düzelir.
Düzelir inşaallah daha iyiye gider sabredin

Suluğu kaç saate bir takim yani max kaç saat susuz kalabilirler ?
4 saatte bir taksanız yeter gece olmasa da olur zaten uyurlar sabah akşam eğer çok su içme gibi bir huyu varsa günde 3 defa takın yeter