Karadeniz Pet

Kafesten çıkmıyor

Çağrı GÖKÇEK

Paylaşımcı Üye
Kuşumu alalı 3 hafta oldu kafesten dışarı çıkmıyor ne yapmam lazım

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşun kanatları ile veya sağlık sorunu yoksa dışarı çıkar uçar. Evde olduğun zamanlar kafesin kapısını açık bırak, dışarıya çıkmaya yeltenir, arada bir konrol et çıkıp çıkmadığını, çıktıysa nerelere konduğunu gözlemle, eğer yavru ise ilk dışarı çıktıklarında sağa sola çok çarpıyorlar, camların tüllerini çek ki, dışarı gidiyorum sanıp, cama toslamasın.. zarar verecek şeyleri ortamdan uzaklaştırın..

Elime kondurup dışarı cikarmaya calisiyorum tuneklere cikip tekrar iceri giriyor zorla cikarttigimda kafesini ariyor uatune konuyor kafesin içine girmek istiyor kafesi baska yere götürdüğüm zaman ciyak ciyak bagriyor ne yapmam lazım az önce tekrar denedim çıkmıyor muhabbet kuşu sesi dinlettigim zaman hemen çıkıyor her zaman kondugu gibi kapinin ustundeki yere çıkıyor.

benimde kuşumu uzun süre çıkarmamıştım sonra çıkammaya başlamıştı hala sorun düzelmedi.

Yardım edecek yokmu

Yeni kus alindiginda yapilan en büyük hata kuşu kafesin içinde durmadan rahatsız edip onu strese sokmaktir. Bir çok kus stres yüzünden ölüyor. Kuşu aldiginizda zaten bir çok kusun içinden alıyorsunuz kus sudan cikmis baliga donuyor. Birde üstüne eve geldiğinde curcuna kopuyor kus bulunduğu ortamda stresle yasamaya basliyor. Yapmaniz gereken onun size güvenmesini sağlamak ona zarar vermeyeceginizi anlamasini sağlamaktır. Bunun için kafesin kapagini acik birakin. Kafesin sizin boynuzdan yukarıda olasini saglayin çünkü kuşlar alçak yerlerde bulunmaya sevmezler. Bir sure sonra ellerinizle hic bir hamle yapmadan onunla konusun sizi dinlemeye başlayacaktır. Tabii bu sure zarfında kafesin yerini oynatmayin sadece ellerinizi yem ve su için kullanin. Size güvenmeye basladigini evin içinde uçmaya basladigini göreceksiniz. Bir sure sonra size yaklaşmaya başlayacaktır. Ama hic bir zaman kuşu elinize almaya veya o tarz hemleler yapmayin o size gelecektir. Onunla konusmayi ilgilenmeyi ihmal etmeyin

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri