Karadeniz Pet

Kafesten kaçtı Evi alışık değill !!!!

• Konbuyu başlatan Ardadas123
  • Başlangıç tarihi
A

Ardadas123

Guest
arkadaş lar evi alışık olmayan kuşum kaçtı nasıl yakalarım ? şuan evde takılıyor :d

Levent abinin dediği gibi hava karardığında konduğu yerden yakalarsın. Başka bir konunda çok feci ısırdığını yazmışsın, bence sen değil, evdeki kuş ısırmasından korkmayacak birine yakalattır. karanlıkta gözleri iyi görmez kuşların, yakalayım deyip tekrar elinden kaçırırsan karanlıkta sağa sola çarpabilir. hava karardığında özellikle pencereler odadan daha aydınlık gözüktüğü için karanlıkta uçan kuş direkt pencereye yönelir ve cama çarpar, ciddi şekilde yaralanabilir. dikkatli ve tedbirli olmanı öneririm.

Kafesi korkutmadan yanina yaklastir. Ayni durum bugun banada oldu kafesi yaklastirdim icine girdi

ben hiç müdahele etmedim acıktı kendisi kafesine girdi arkadaşlar kuşum ısırıyor ama tatlı bir okadarda :D

kafeste bi defa yem yemesi yetiyor . genelde kafesi acık olan kuşlar otel gibi kullanıyorlar gez dolaş yem ye su iç tekrar çık . alışır merak etmeyin . ama alıştığı oda dışına cıkarsa dikkat edin

salonda dolaşıyor sadece ama pek alıştığı sanmam kafasını çarpıyordu azdaha

yeni ortamsa çarpması doğal benimkide çarpa çarpa öğrendi odayı şimdi ucak gibi milimetre kala manevra yaparak dönüyor . en çok nerde vakit geçiricekse oraya alışması daha iyi bi anda alıp başka yere götürürseniz tanımadığı ortamda kendini sakatlar dikkat edin

birde sorum olacak benim kuş odayı gördüğü gibi beni unutuyor :D

sizde oda içinde durun gelicektir . mesela youtubeden kuş sesi açın ses ucar hemen sonra sizede alışır . benim oğlum öyle yapıyor kolonun önüne geçip konuşuyor sonra elime geliyor falan :D

Geri