petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kafesten ne zaman çıkarılmalı ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve serkankara tarafından 11 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. serkankara

arkadaşlar muhabbet kuşu alındıktan ne zaman sonra kafesten çıkarılmalıdır benimki on gündür bende ?

2. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    kardeşim bazı yerlerde 28 gün çıkarmayın diyor bazı yerlerde 15 gün çıkarma diyor ben geldiği günün ertesi gün çıkardım sonrada kafese zor soktum şimdi artık kafesten 3-4 gün çıkarmıcam kafesi benimsesin bnce seninki kafesini benimsemiştir çıkarmak istersen parmağında yavaşça çıkarırsın

3. serkankara

işte daha parmagıma alışmadı malesef

4. REŞİT KAYA

Kafes içinde parmak eğitimini vermeden çıkarmayın derim.

5. serkankara

bu parmakk eğitimini nasıl vermeliyim tavsiyeleriniz nedir

6. REŞİT KAYA

Önce elinizden yem yedirmeye bakın ve hergün aynı saatlerde onunla kısık sesle konuşun bir yerden sonra sesinize alışmış olacaktır bu süre içinde elinizden yem yedirin hergün göğsünü okşayın en azından deneyin tünekteyken göğsünden hafifçe ittirin parmağınıza çıkacaktır onu ürkütmesen geri tüneğe bırakın ardından tekrar aynı şeyi yapın bundan sonra dışarıya çıkardığınızda kuşunuzu kafesin üstüne bırakın ve etrafı tanımasına izin verin onunla oyunlar oynayın gelişmeyi fark edeceksiniz.

Uzun oldu biraz benim bildiğim bunlar daha bilgili abilerim,ablalarım de bakarsa iyi olur.

7. serkankara

çok teşekkür ederim inşallah zamanla olur şu an elimi kafesten soktugum anda uçuşmaya başlıyo

8. REŞİT KAYA

Önemli değil eklemeyi unutmuşum hergün elinizi kafeste 10-15 dk bekletin.

9. Abdurrahman CENGİZ

reşit bey güzel anlatmışsın teşekkürler

10. serkankara

teşekkürler

11. REŞİT KAYA

Saolun ama bey demenize gerek yok 15 yaşındayım :D

Sayfayı Paylaş