Karadeniz Pet

kafesten ne zaman çıkarılmalı ?

• Konbuyu başlatan serkankara
  • Başlangıç tarihi
S

serkankara

Guest
arkadaşlar muhabbet kuşu alındıktan ne zaman sonra kafesten çıkarılmalıdır benimki on gündür bende ?

kardeşim bazı yerlerde 28 gün çıkarmayın diyor bazı yerlerde 15 gün çıkarma diyor ben geldiği günün ertesi gün çıkardım sonrada kafese zor soktum şimdi artık kafesten 3-4 gün çıkarmıcam kafesi benimsesin bnce seninki kafesini benimsemiştir çıkarmak istersen parmağında yavaşça çıkarırsın

Kafes içinde parmak eğitimini vermeden çıkarmayın derim.

bu parmakk eğitimini nasıl vermeliyim tavsiyeleriniz nedir

Önce elinizden yem yedirmeye bakın ve hergün aynı saatlerde onunla kısık sesle konuşun bir yerden sonra sesinize alışmış olacaktır bu süre içinde elinizden yem yedirin hergün göğsünü okşayın en azından deneyin tünekteyken göğsünden hafifçe ittirin parmağınıza çıkacaktır onu ürkütmesen geri tüneğe bırakın ardından tekrar aynı şeyi yapın bundan sonra dışarıya çıkardığınızda kuşunuzu kafesin üstüne bırakın ve etrafı tanımasına izin verin onunla oyunlar oynayın gelişmeyi fark edeceksiniz.

Uzun oldu biraz benim bildiğim bunlar daha bilgili abilerim,ablalarım de bakarsa iyi olur.

çok teşekkür ederim inşallah zamanla olur şu an elimi kafesten soktugum anda uçuşmaya başlıyo

Önemli değil eklemeyi unutmuşum hergün elinizi kafeste 10-15 dk bekletin.

Önce elinizden yem yedirmeye bakın ve hergün aynı saatlerde onunla kısık sesle konuşun bir yerden sonra sesinize alışmış olacaktır bu süre içinde elinizden yem yedirin hergün göğsünü okşayın en azından deneyin tünekteyken göğsünden hafifçe ittirin parmağınıza çıkacaktır onu ürkütmesen geri tüneğe bırakın ardından tekrar aynı şeyi yapın bundan sonra dışarıya çıkardığınızda kuşunuzu kafesin üstüne bırakın ve etrafı tanımasına izin verin onunla oyunlar oynayın gelişmeyi fark edeceksiniz.

Uzun oldu biraz benim bildiğim bunlar daha bilgili abilerim,ablalarım de bakarsa iyi olur.

reşit bey güzel anlatmışsın teşekkürler

Geri