Karadeniz Pet

kakası poposuna yapısıyor :(

• Konbuyu başlatan Orhan Candaş
  • Başlangıç tarihi
O

Orhan Candaş

Guest
arkadaslar yaklasık 8 gun once erkek kusuma bır dısı kus aldım erkek kusum 2 yasında dısı kus ıse 1 yasına yakın cok ıyı anlastılar bı kac defa dısı getırmıstım es tutmamıstı ama bunu cok sevdı agzınla beslıyor opusuyorlar felan ama dısı kusumun kakası poposuna yapısıyor ve sureklı tuylerını kabartıyor arada canlanıyor ama genelde suskun.
not kusum ıshal degıl kakası koyu bır bıcımde

Dışkı büyüklüğü nasıl dışkıda büyüme oldumu diğer zamana oranla ?

kusunuz hasta fazla olmamak sartyla meyve sebze ve suyuna 1-2Damla vitamin duzelme olnassa veterinere basvur benim bu yuzden kusum öldu 2gun once.

ne vitamini koymam gerekli adı ney bu vitaminin daha acık bır sekılde yardımcı olabılecek yok mu arkadaslar ? kusumun olmesını ıstemıyorum erkek kusumla cok ıyı anlasıyorlar :(

Arkadaslar dun ıshal ılacı alıp suluguna koydum ama bugun hala aynı sekılde poposuna yapısıyor.bazen cok hareketlı oluyor ucuyor erkekle beraber opusuyorlar erkek beslıyor onu bazende cok durgun oluyor neden boyle oluyor ya kuslarım ölmesin istiyorum yardımcı olucak yok mu ??? patetes haslayıp onuda koydum ama hala bı faydası olmadı

patatese gerek yok dişilerde dışkı yapışması çok büyük bi problem değil erkek kuşlar daha temiz oluyor. dişilerin tüy yapısından olsa gerek yapışıyo aylardır benim dişi kuşumunda kakası yapışıyor ölmedi merak etmeyin. dişiler alışma sürecinde çok fazla sakin olurlar size alışması uzun sürecektir rahat rahat yapamıyor kakasını mazur görün :D

Dün aldığım kuşun bu sabah poposunun dolu olduğunu gördüm. Yakalayıp poposunu temizledim. Ciddi anlamda çok kaka yapışmıştı poposuna. Henüz alışma evresinde olduğundan umarım bir sorun teşkil etmez.

Henüz yem yemeye de başlamadı eve geldiğinden beri. Sadece gaa taşına ara sıra bir iki ısırık atıyor bir de çubuk yemden bir iki didikledi. Gerçi dün akşam geldi bugün yeme ancak başlar sanırım.

kuşunu al ve nemli bezle hafifçe sil sonradan kendi temizler

Geri