petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kalamar kemiği ve yumurta tıkanması

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Rassien tarafından 31 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    kuşuma kalamar kemiği aldım hemen çatur çutur yiyo bende aldım zararı olur diye bıraksam iki tane kalamar kemiğini on dakikada yicek önceden kuş kumunu başından ayrılmıyodu şimdi az az gereğince yiyo abartmıyo kalamar kemiğini de alışınca az az gereğince yermi birde 1 yaşına gelince eş alıcam yumurta tıkanmasından korkuyorum yumurta tıkanmasının olmaması için nasıl önlemler alabiliriz

#1 Rassien, 31 Ağustos 2014
    Son düzenleme: 31 Ağustos 2014
  2. Furkan AYDOĞDU

Furkan AYDOĞDU New Member

Beğenileri:
    0
    kalamar kemiğinin zararı olacağını sanmıyorum yumurta tıkanmasına gelecek olursak benim ilk beslediğim çiftimde olmuştu ve bende acemilik farkedemedim kuş yumurtlayamadı ve öldü ama şöyle bişi var yumurta tıkanması her kuşta yok benim bildiğim çok az oluyor birde kuşunuzu takip edin eğer yumurtlayamıyorsa siz veya bir veteriner olmadı bir kuşçu yumurtlatabilir tabi siz bilmediğiniz için yapamayabilirsiniz

3. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Kus disiyse ureyebilecek olgunluga ulastigindan kalamar fazla tuketir. Yumurta tikanmasini onlemi yok. Kusu yakin takibe alacaksin. Gerekirse mudahale edeceksin. Vitamin ve mamasini eksik etmeyeceksin ki kolay yumurtlasin.

4. Rassien

Beğenileri:
    30

peki teşekür ederim önerileriniz için :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:25 -->-> Daha önceki mesaj 14:25 --

teşekür ederim dediklerinizi uygulayacağım

5. Onur KUZUKIRAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    üreme döneminde kızgın dişi fazla tüketir normaldir

6. Rassien

Beğenileri:
    30
    teşekür ederim yorumunuz için :)

Sayfayı Paylaş