Karadeniz Pet

Kanadı bantlı alıştırma ve konusturma?

Fıstık ile limon

Yeni Üye
Kuzenim muhabbet kuşu almış yaklaşık 2.5 aylık uçabidigi için petshopcu kanadını hafif bantlamış kuş kafesten koltuğa filan uçabiliyormuş böyle eline omzuna alıştırmaya çalışıyor2 hafta olmuş elde omuzda duruyor sizce açmalı mı bantı ve konuşturmaya çalışıyor kuş kendi kendine kısık sesle birşeylr sayıklıyor konuşmaya mı çalışıyor?

İyi geceler.Kuş konuşunca ne olacak ?.Ödülmü verecekler ? Kuş özgür olduğunda yaban hayatı yaşadığında yani bizler gibi yaşadığı zaman daha iyi olmayacakmı.
Örnek vereyim,sen hakkın için konuşma çabasındasın senin ağzını bantla yapıştırsalar hoşuna gidecekmi.Yani o petshopcuyu yumruk manyağı yapmak lazım.Kardeşim kuşun kanadındaki bantı düzgün bir şekilde çıkarın.Biz onları tutsak yapmak için değil,Sevdiğimiz ve yaşamlarına saygı duyduğumuz için bakıyoruz.Her canlının hayatı özgür yaşamaktır.Biz sadece onlara dost olabiliriz.

Böyle petshop sahipleri olduğunu duyunca hem çok üzülüyor hemde işin ticari boyutu için ne kadar alçaldıklarına şahit oluyorum. Ben evde beslerken bile bazen aklıma takılıyor acaba doğru mu yapıyorum doğal şartlarından ortamından alıp kafese tıkıyorum kuşları diye vicdan yaptığım oluyor adamların yaptığına bak. O kuşa şuan eziyet ediyorsun benim iki kuşu konuşturmuşluğum var yavruyken alıp kendim ilgilenerek ne bantlama ne de farklı bir şey yapmadan demek ki isteyince her türlü oluyor. Bence dikkatli şekilde sökün o bantları kuşu özgür bırakın ilgilenin zaten o size gelecektir.

Bu tip pet shopcular karılarınıda bantlayip para icin satarlar böyle omurgasiz kanı bozuklardir

O banti cok düzgün sekilde cikar kardesim özgür bırak o kuş eminim size zamanla alisacaktir

bu nasıl bi petshop dur arkadaş oldu olacak kanatlarını kökden kessin mecbur size bağlı yaşayacak töbe yarabbim hakaret etmemek için kendimi zor tutuyorum sökün bant mant nedir güven ve sevgi aşılayın gerisi gelir zaten

bu nasıl bi petshop dur arkadaş oldu olacak kanatlarını kökden kessin mecbur size bağlı yaşayacak töbe yarabbim hakaret etmemek için kendimi zor tutuyorum sökün bant mant nedir güven ve sevgi aşılayın gerisi gelir zaten

Hala sokmemis olup konusturmaya calismalari da utanc verici en az o petshop kadar suclular oyuncak degil bu kuslar

Ben küçükkken bir muhabbet kuşumuz vardı. Uçsun diye çok uğraşmıştım ve hiç uçamamıştı hayvancık. Çok üzülürdüm uçamazdı diye. Bir iki sene yaşadı ancak.
Yıllar sonra fark ettim ve fotoğrafına bakınca anladım ki hayvancağızın kanadını kesip satmış petshop'çu şerefsiz. Kesik olan kanat da uzamamış müdahale etmeyince. Ben daha çocuktum bu olaylar yaşanırken ama hala o hayvancağızın uçamadan ölmesine üzülürüm. Aman diyeyim kuş konuşacak diye hayvanın özgürlüğünü elinden almayın.

Kuş alacak olan arkadaşlar petshoptan kaç aylık olduğu konusunda net bilgi vermedikleri kuslari almak yerine üreticiden folluktan yeni atlayan, yem kırmayı öğrenen kuslari alırlarsa, ne kanadını kesmeye nede bu şekilde bantlamaya gerek kalmaz. Kırbaçla terbiye edilen aslan sizi sevdiğinden değil, kirbactan korkusundan çemberden atlar. Muhabbet kusunuz sizi sevdiği için konsun omzunuza

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence de bandı çıkarın. Zaten siz onunla ilgilenip, konuşunca o dillenir merak etmeyin. Doğal ortamından uzaklaştırıp evimizde bakıyoruz, bize ait diye istediğimiz her şeyi yapma hakkına sahip değiliz. O kanat onun işine yaramasa Rabb'im yaratır mıydı? Hislerini dile getiremiyorlar diye yapılmayan eziyet kalmamış kuşlara.
İnsanda vicdan, merhamet olacak. Bunlar eksikmiş aldığın yerin sahibinde belli.
Bol bol ilgi gösterin, insanlar gibi onlar da sevildiklerini hissetmek istiyorlar. :)
İnşaAllah en kısa zamanda konuşmaya başlar. :)

Sen hayallerinden vazgeçme, onlar duaya dönüşür. "Ne zaman kabul olur?" diye de dertlenme, her şey vaktini bulur. Bir bakmışsın duanı yaşıyorsun.

Son düzenleme:
Geri