petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kanadı Çekilmişmi :(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve AliBaris38 tarafından 9 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. AliBaris38

Ustalarım Sabahtan Beri Bu Kuşun Kanadı Çekilmiş Sözünü Duya Duya Şoka Girdim . Çekilmişmi Gerçekten ? Aldığım Kişi 2 Haftalık Olduğunu Söyledi Hiç Bir İşlem Yapmadık Kanatlarına Dedi Ama :(

2. Furkan AYDOĞDU

Furkan AYDOĞDU New Member

Beğenileri:
    0
    2 haftalıkmı yem kırabiliyormu kuş gördünüzmü kuş 2 haftalıksa daha çok erken o kadar küçük se tüyleri normaldir keşke 1 aylıkken alsaydınız

3. AliBaris38

2 veya 2.5 Haftalık Dedi . Annesi Bakmayı Bırakmış . Yem Kırmaya Hafif Hafif Alışıyor . Sadece benim elimde yem yiyip su içiyor ..

#3 AliBaris38, 9 Eylül 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 9 Eylül 2014
  4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    229
    2 haftalık değil kuşunuz 1 aya yakın bir kuş kuyruk ve kanatlarını eğer satıcı çekmediyse pislenmeden vs dolayı annesi yolmuştur gibime geliyor zamanla uzar.

5. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Kusunuz french month zmanla uzar kanatlari kuyrugu 5-6ay icinde ama ilerde yavrulari olirsa ayni sekilde olur

6. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    229
    Direkt bu kanıya nerden vardınız sonuç olarak yetişkin bir kuş değil annesinin yolmasını göz ardı etmeyin derim

7. AliBaris38

Satıcı hiç bir şey yapmadığına yemin ediyor . krdşim kaç kere yavru aldım buyuttum diyor . 10 güne kalmaz uçmaya başlar ve uzar dedi

8. Emre TAVLAN

Beğenileri:
    9
    Kus yusde 100 french month tuy bakimindan iyi geciriyor french month illah tuyleri dokuk kanat dipleri kanli olmuyor eminonudeki kusculara gidip bakabilrisin tanidigin varsa onlar yanik kus derler onun yaninda bizzat basimada geldi tam aynisi 5 tane birden oldu bu kusta ayni

9. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    229
    Ben Emre Bey gibi düşünmüyorum onun dediği bir ihtimal sadece

10. AliBaris38

Emre Bey Kesin Düşünüyor Ama İnşallah Yanılıyordur . Kuşumun Hasta Olmasını İstemiyorum :(

11. Emre TAVLAN

Beğenileri:
    9
    Cekme yok zaten kusun kaninda rahatsizlik var bendeki anne babayi bir ureticiden aldim adam verdi iyi sartlarda bende sasirmistim anne babada hix bisey yok yavrular bi gelemeye basladi kanat ucu ve kuruk tuyleri dusuyo sonra gosterdim kuslarin french month oldugu ortaya cikti ilk kulickada 5 yavrunun 5 bole diger kuluckada 6 yavrunun 4 bole 2 si tam french month kanli cikti tek yavruyu kuzenime verdim 5 6 ay sonra kus normale dondu eslestiridim yavrulari ayni cikti diger kuslarin hic uzmadi

12. AliBaris38

Cok Kotu Olur Yaa :( Dua Edicem İnşallah French Mont Yoktur Kuşumda ...

13. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    229
    Kalıtımsal bi hastalıkta zaten üretilmez onların yavruları da ka taşıyıcıdır sizin dediğiniz hastalığı biliyorum demek istediğim bu kuş yavru yetişkin olsa çekmeseler tamam diyeceğim yavru kuşlarda annenin yolma ihtimali de var benim demek istediğim bu fakat satıcı 3 haftalık demiş 3 haftalık yavru hayatta yeme düşmez

14. Emre TAVLAN

Beğenileri:
    9
    french month lu bu kus sonradan uzadi ama yavrulari ayni oldu

#14 Emre TAVLAN, 9 Eylül 2014
    Son düzenleme: 9 Eylül 2014
  15. AliBaris38

Yalnız Sıkıntı Orda YAvru Yem Yiyor . Yeni Yeni Çitiyor Yemi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:56 -->-> Daha önceki mesaj 01:41 --

Kuş 18.08.2014 Doğumluymuş .

#15 AliBaris38, 9 Eylül 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 9 Eylül 2014
  16. Murat Güllü

Üzülerek Emre Bey'e katılıyorum.Aynı sorunu bende yaşadım.Kuşunuz muhtemelende uçamayacak. Tüyleri uzasa bile belli bir süre sonra tekrar dökülecek :( . Ama size şunu öneririm bu durumu avantaja çevirip muhabbet kuşunuzu çok iyi eğitebilirsiniz.

17. AliBaris38

O Uçamadıktan Sonra Avantaj Geçse Elime Nolacak ki :(

Sayfayı Paylaş