Karadeniz Pet

Kanadi kırık mi ?

ArminaDalyaTürk

Meraklı Üye
Oncelikle herkese merhaba sayin ustalar kusumun kanadinda kurumus kan gördüm kanadi sık sık kaniyorfu hametan sürüyordum geciyordu fakat bu bir tuhaf gibi kus uçamıyor ve kanadina hametan sürdüm bir tuhaf tutuyor kanadini ama simdi oyle tutmuyor acaba kırık mi ? Değilse ne ? Kırık veya baska bir seyse nasil gecer ? Vs sorulari cevaplarsaniz cok sevinirim en sevdigim kuslarimdan kendisi

Kimse bilmiyor mu ?

Kanadındaki bu kanama nasıl oluyor bilginiz var mı? Önceden uçabiliyor muydu?

Kanadındaki bu kanama nasıl oluyor bilginiz var mı? Önceden uçabiliyor muydu?

Onceden ucuyordu erkek olan kuslar ucarken (disari birakiyorum bazen ucsunlar diye) disiyide birakiyorum fakat hepsi disiye vuruyor ama bunu sadece birbirlerini gorunce yapiyorlar ondan olabilirmi ?

Onceden ucuyordu erkek olan kuslar ucarken (disari birakiyorum bazen ucsunlar diye) disiyide birakiyorum fakat hepsi disiye vuruyor ama bunu sadece birbirlerini gorunce yapiyorlar ondan olabilirmi ?
Kavga ediyorlarsa bu kanama kavgadan olabilir. Tam olarak pozisyonun nasıl bir pozisyon olduğunu anlamış değilim, nasıl ilerliyor, durum nedir neden oluyor nasıl oluyor yahut dışarı saldığınızda mı oluyor kafes içindehiç şahit oluyor musnuz gibi, daha net açıklayın lütfen sizi yanlış yönlendirmek istemem yoksa bu kanamadan dolayı birçok şey sıralayabilirim Kanamalı Fransız Tüy Dökümü gibi ki bu çok tehlikelidir ancak paniklemeyin, sadece örnek verdim. Sizin kuşunuzda böyle bir şey olduğunu zannetmiyorum.

Kavga ediyorlarsa bu kanama kavgadan olabilir. Tam olarak pozisyonun nasıl bir pozisyon olduğunu anlamış değilim, nasıl ilerliyor, durum nedir neden oluyor nasıl oluyor yahut dışarı saldığınızda mı oluyor kafes içindehiç şahit oluyor musnuz gibi, daha net açıklayın lütfen sizi yanlış yönlendirmek istemem yoksa bu kanamadan dolayı birçok şey sıralayabilirim Kanamalı Fransız Tüy Dökümü gibi ki bu çok tehlikelidir ancak paniklemeyin, sadece örnek verdim. Sizin kuşunuzda böyle bir şey olduğunu zannetmiyorum.
Kafeste de kavga ediyorlar fakat disaridaki gibi deil

O zaman muhtemelen dayak yediği içindir, siz ayrı bir kafese alın bence.

Kanadının kırık olduğu bu resimlerle anlaşılmaz.Kanat açılır ve kanadın üst kısımlarına bakılarak herhangi bir yerde şekil değişikliği bozulma varsa orada kırılma ihtimali olabilir.Kanatlarında kanama ciddi değilse kendi haline bırakın gereken vitamin ve bakımlarını yapın.Buna sebep olan koşullarıda ortadan kaldırın.

Ucamamasi neden dolayı?

Tüylerini tekrar toplayınca uçar ama kuş nedense hasta gibi görünüyor bir şeyi olmadığından emin misiniz

Kanadı kırılmamış endişelenmeyin. Belli bir süre uçurmaya çalışmayın hatta engelleyin. Her ihtimale karşı vilmectin damlatın ense derisine. Tüy paraziti ihtimaline karşı. Ama vilmectin kullansanız da düzelmesi zaman alacaktır.

Geri