petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kanadı mı kırıldı ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Doğu kan tarafından 30 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. Doğu kan

Doğu kan New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar dişi hint bülbülümün sabah kalktığımda yerde yattığını fark ettim. akşam gayet sağlamdı. kanadının ortalarında ki tüy kopmuş ve yarım cm kızarıklık var. açıp yerde yatıyor. biraz izledim tüneğe çıkıp çırptı dengede durmak için. sizce bu kanat kırık olabilir mi ? yerde otururken dışkısıda poposuna yapışmış tabi. bu arada sol ayağını da yere basamıyor havada tutmakta. yemini suyu yere indirdim yiyor. bu arada ayağı kanadından daha kötü

#1 Doğu kan, 30 Ocak 2016
    Son düzenleme: 30 Ocak 2016
  2. Önder AYYILDIZ

Beğenileri:
    7
    Fotoğraf atarsan daha iyi yardımcı olurlar

3. Doğu kan

Doğu kan New Member

Beğenileri:
    0
    attım hocam

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Kanat çırpamaz kırık olması durumunda. Film çekmeden deanlama şansıyok maalesef. Belki gece biryere takti, incindi.. Geçmiş olsun. Kısa zamanda iyileşir inşallah.

5. Doğu kan

Doğu kan New Member

Beğenileri:
    0
    bende öyle düşündüm kırık olsa çırpamazdı herhalde. asıl sorun ayağı, görünürde de çarpıklık yok ama yere koyamıyor. tüle falanda tırnakları takılır diye sadece kafesin tabanına takarım yemler halıya dökülmesin diye. neden olduğunu hiç anlayamadım. kuluçka işine erkek bakıyor şuanda 14 yumurta var

#5 Doğu kan, 30 Ocak 2016
  6. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
  7. Doğu kan

Doğu kan New Member

Beğenileri:
    0
    evet uyurken de uykumun arasında duydum :( gözlerimi açmaya da halim yoktu ama içimden bu neyin nesi yahu dediğimi hatırlıyorum. o zaman kalamar kemiği yada yuvalığa vurdu. aldığım pet shopa götürsem çözüm bulabilir mi ? yakınımda veteriner var ama internet sitesinde sadece genel kontrol olarak 50-100 liradan bahsetmiş. ne yapmalıyım ?

8. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
  9. Doğu kan

Doğu kan New Member

Beğenileri:
    0
    #9 Doğu kan, 30 Ocak 2016
  10. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    "Öğrenciyim, param yok, bakar mısınız, anca ilaç ödemesini yapabilirim." de..

11. Doğu kan

Doğu kan New Member

Beğenileri:
    0
    öğrenci tipide yok burma bıyıklı 30 yaşında adamım. gidip şansımı denicem yinede. teşekkürler ilgi alaka için

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:09 -->-> Daha önceki mesaj 12:11 --

levent hocam geldik. suyuna şu vitaminden ekle, yemliğine de şunu karıştır diye 2 parça birşey verdi. resimlerini ekleyeceğim ilerleyen saatlerde. bacağında kırık yokmuş akşam çırpınıp incitmiş 10 gün sonra tamamen iyileşir dedi. kanadında da ufak bir zedelenme var ama 1 hafta sonra orası da iyileşmiş olur dedi. gelirken kafeste aldım. suluk sayısını ikiye çıkardım. extra tahta tünekte koydum. inşallah daha güzel günler göreceğiz

Sayfayı Paylaş