Karadeniz Pet

kanadı ve ayağı :/ yardım

• Konbuyu başlatan eylulcaliskan
  • Başlangıç tarihi
E

eylulcaliskan

Guest
merhaba benim kuşum 3 yıllık çok canlı ve çok haraketli bir hayvan 10 gün önce kanadı düşmeye başladı. git gide uçamaz hale geldi bizde kanat düşünce incinmiştir diye 2 gün kendi halinde dinlendirdik ama geçmedi veterinere götürdük istanbulda ataşehir kliniğine götürdüm doktor baktı ve sorun yok kırık çıkık yok dinlensin dedi sol kanadı şuan hala sarkıyor 5 günde geçer demelerine rağmen hala kanadını kullanamıyor. üstelik sol ayağında dengesizlik var sol ayağı kuş bize geldiğinden beri hep rengi mordu hafif. rengi öyleydi sağlık sorunu hiç yoktu aksama vs. aksine dediğim gibi çok haraketli ve sağlıklıydı. Kanadınıda hareketliliği yüzünden incitti sanırım tellerle oynamayı çok seviyor sanırım arasına sıkıştırdı. Ayağın üzerine çok az basabiliyor hafif rengi mor ( ama hep öyleydi sadece biraz artmış sanki ) tellerde hala oynuyor keyfi yerinde mama yiyor su içiyor konuşuyor ötüyor. ancak saldığımızda zor yürüyor yanpiri yanpiri gidiyor dokunduğumuzda ciyaklama filan yok aksine mayışıyor hoşuna gidiyor.kanada dolunduğumuzda da öyle.üstelik tellere inip çıkıyor inip çıkıyor.hala çok haraketli sol kanadının yaptığı sarkık ağırlık yapıyor sanırım biraz ama ayaktada bir şey var düzlükte yürüyemiyor ama tüneklerde çok rahat. akşam annem gelir gelmez veterinere götürücem 2 farklı yere göstermeyi düşünüyorum fotoğrafları en kısa zamanda paylaşacağım. Çok panik oldum !:confused:

Kr7mNa.png

e2bYWE.png

xVbg8j.png
buda sarkık olan kanadı

Moderatör tarafında düzenlendi:
panik olma kuşa iyi bak morluk varsa incilmiştir. Nasıl insanın bilegi şişer incilir ayak bilegi örnegin aksayarak yürür bu kuştada öle merak etme geçer kırık çıkık yok sadece incilmiş

kafesten dışarı çıkarınca bi yere çarpt mı ondan da olabiliyor

kafesten dışarı çıkarınca bi yere çarpt mı ondan da olabiliyor

çok teşekkkürler evet bir yerlere çarpmış olabilir sonuçta bir kanadı sarkıyor ve kanadını kullanamıyor :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:29 -->-> Daha önceki mesaj 15:28 --

panik olma kuşa iyi bak morluk varsa incilmiştir. Nasıl insanın bilegi şişer incilir ayak bilegi örnegin aksayarak yürür bu kuştada öle merak etme geçer kırık çıkık yok sadece incilmiş
çok teşekkürler umarım iyileşir :/ kanadı hakkında ne düşünüyorsunuz?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:32 -->-> Daha önceki mesaj 15:29 --

bir de elimi tam bileginin altında parmakların birleştiği yere götürünce orda çok çok hafif beyaz bir şişlik hissediyorum. diğerinde de var kıkırdağı galiba ama sakat olan ayaktaki biraz ele batıyor

Benim bir kuş vardı duvara çarptı kuş felç oldu 1 hafta sonra ölmüştü, kafesten çık çıkartmayın şimdilik, iyi bakın inşallah daha iyi olacaktır geçmiş olsun

Geri