Karadeniz Pet

Kanadında kan çok korkuyorum :/

fatihkandemir

Yeni Üye
Edit: Kuşum kafasını kanadına sokuyor deliler gibi kaşıyor bütün kanatlarını ağzından geçiriyor 1 defa geçen de yerde beyaz bi tüy kanlıydı bit yada parazitden şüpheleniyorum Yardımcı olcabilcek varsa iyi olur 5 liralık sprey iyi gelmedi

Kanatları kesik değil yıkandığı için öyle ve hayla kaşınıyor :) Gerekirse video eklerim.

kuşumu az önce yıkandı musluk altınca kaşınması var petshopdan aldım ama fayda etmiyor bu kan ne kanadındakı :( yardım edin

Son düzenleme:
kuşumu az önce yıkandı musluk altınca kaşınması var petshopdan aldım ama fayda etmiyor bu kan ne kanadındakı :( yardım edin

Kuşun kanadı kesilmiş gibi duruyor! kuşunuz daha çok küçük keşke yıkamadan önce bi sorup danışsaydınız çok yanlış, hiç iyi görünmüyor maalesef

Son düzenleme:
ne yazdığın anlaşılmıyor kontrol ederek tekrar yazarmısın

kan var mi pek anlamadim resimden de sanki ordaki tuylerini yolmus gibi. stres yaptiklarinda, parazit tasidiklarinda tuy yolabiliyolar.bana kanatlari normal gelmedi sanki en azindan tuyleri normal degil gibi geldi diyeyim. kanat ayari yapilmis gibi. dedigim gibi tuy yolma gibi bi sıkıntı varsa nedenini bulup cozersiniz. baska bi problemde olabilir ama. daha iyi bilen arkadaslar yardimci olacaktir.

kan var mi pek anlamadim resimden de sanki ordaki tuylerini yolmus gibi. stres yaptiklarinda, parazit tasidiklarinda tuy yolabiliyolar.bana kanatlari normal gelmedi sanki en azindan tuyleri normal degil gibi geldi diyeyim. kanat ayari yapilmis gibi. dedigim gibi tuy yolma gibi bi sıkıntı varsa nedenini bulup cozersiniz. baska bi problemde olabilir ama. daha iyi bilen arkadaslar yardimci olacaktir.

Bak şöyle anlatıyım kuşum 6 aydır nerdeyse benle aşırı derecede kaşınıyor ona eş de aldım o hiç kaşınmıyor erkek kuş çok kaşınıyor ve evde kanlı bi tüy buldum Benim ona en bit ilacını bulmam lazım Asalaklar yada parazitden şüpheleniyorum gelişiminide engelliyor

Resimde kan gözükmüyor ama parazitten supheleniyorsanız kafes ve diğer ekipmanların dezenfektesini sağlamak iyi olabilir

anladim. cok bilgili degilim ama herhangi bi parazit oldugunda sizin yasadiginiz seyler olabilir. belki parazitten dolayi tuyler kendiliginden dokuluyodur, kaniyodur ya da kus kendisi yoluyodur, kanatiyodur. simdi once bit oldugundan emin olun. emin olmadan ilac kullanmayin. esini ayirin. kusunuzun kanatlarinin altina bakin, ensedeki tuylerini ufleyin. bit varsa gorursunuz. aksam kafesin altini temizleyin. sabah diskisina bakin diskinin farkli farkli, birbirine uzak yerlerde olmasi bit ihtimalini guclendirir. gece bitler kusunuzu rshat birakmamis, yerinde duramamis kus diyedusunursunuz. diskilar belli bi bolgedeyse demek gece rahat uyumus, hareket etmemis dersiniz. aksam kafesin icine beyaz biseyler koyun. pecete, pamuk falan. bikac saat sonra kontrol edin. bit varsa beyaz nesnenin ystunde girursunuz. bit oldugunu kesinlestirdiginizde ardap diye bi sprey var onu kullanin ya da avispray falan da olur. ve lutfen eger kanatlarini siz kestiyseniz tuy dokup yeniden cikardiktan sonra kesmeyin olur mu? gecmis olsun

anladim. cok bilgili degilim ama herhangi bi parazit oldugunda sizin yasadiginiz seyler olabilir. belki parazitten dolayi tuyler kendiliginden dokuluyodur, kaniyodur ya da kus kendisi yoluyodur, kanatiyodur. simdi once bit oldugundan emin olun. emin olmadan ilac kullanmayin. esini ayirin. kusunuzun kanatlarinin altina bakin, ensedeki tuylerini ufleyin. bit varsa gorursunuz. aksam kafesin altini temizleyin. sabah diskisina bakin diskinin farkli farkli, birbirine uzak yerlerde olmasi bit ihtimalini guclendirir. gece bitler kusunuzu rshat birakmamis, yerinde duramamis kus diyedusunursunuz. diskilar belli bi bolgedeyse demek gece rahat uyumus, hareket etmemis dersiniz. aksam kafesin icine beyaz biseyler koyun. pecete, pamuk falan. bikac saat sonra kontrol edin. bit varsa beyaz nesnenin ystunde girursunuz. bit oldugunu kesinlestirdiginizde ardap diye bi sprey var onu kullanin ya da avispray falan da olur. ve lutfen eger kanatlarini siz kestiyseniz tuy dokup yeniden cikardiktan sonra kesmeyin olur mu? gecmis olsun

bilgi için teşşekür ederim kanatı kesilmedi kuş yıkandığı için öyle görünüur

yıkandığı için öyle görünüyor endişelenicek bi durum yok. İlk kuşum yıkandığında bende forumu ayağa kaldırmıştım. Kanadına durduk yere ne oldu diye insan sevdiği canlıya zarar gelmesini hazmedemiyor :)

aşırı kaşınma varsa dış parazit olabilir.parazitler karanlıkta ortaya çıkar ışıkta saklanırlar.gece kafesıne bır pamuk yerlestır ve ısıgı sondur 1 saat sonra ısıgı acıp pamugu kontrol et parazit varsa pamuk üzerinde rahatlıkla görebilirsin.
kanadını çekiştirip tüylerini yemeye çalışıyorsa d vitamını ve mineral eksiklıgınden kaynaklıdır.bu takviyeler yapılmaz ise kanibalizm e kadar varabilir sorun.

Geri