Karadeniz Pet

Kanadındaki et bezesi nedir.

Oğuz ATEŞ

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar bugün kafesimi temizlereke fark ettim kuşumun kanadın da et bezesi çıkmış hemen veterinere gittim ve ur (tümor) olacağını söyledi ve tedavisi yoktur dedi zamanla ya büyür yada iyileşir dedi. Daha önce böyle birşey başına gelen arkadaşlar varmı.

15mcobp.jpg

2i6laia.jpg

Gecmis olsun insallah iyilesir.

Nokia 3310 ile gönderildi.

Arkadaşlar bi üretici abi kökünden kes terramycin merhemi varmış sonra ondan sür dedi.

Bu konularda tecrubeli degilim fakat kokunden kesme fikri bana korkunc geldi bunu belirtmek istedim.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar güvercin besleyen arkadaşım vardı onun yanına götürdüm babası aldı baktı kıl dönmesi olmuş kanadında iltihap baglamış patlattı temizledi birazını canı fazla yanmasın diye fazla ellemedi tentürüyot döktü kanamanın üzerine eczaneden merhem almıştım onuda üzerine sürdüm ve bekliyorum şimdi inşallah iyileşir.

Genelde ur keserken ve ur düştükten sonra kanamalarla çok sık karşılaşılır. Kanayan yaraya tetrat (insan için) kapsülü içindeki toz dökülür. Hem antiseptik vazifesi görerek mikrop kapmasını engeller hem de kanı durdurur. Kanamayan tahriş olmuş, yapa derisi kalkmış yaralara da teramisin merhem sürülmesi tavsiye edilir.*

Genelde ur keserken ve ur düştükten sonra kanamalarla çok sık karşılaşılır. Kanayan yaraya tetrat (insan için) kapsülü içindeki toz dökülür. Hem antiseptik vazifesi görerek mikrop kapmasını engeller hem de kanı durdurur. Kanamayan tahriş olmuş, yapa derisi kalkmış yaralara da teramisin merhem sürülmesi tavsiye edilir.*

Kardeşim senin dedigin melhemden sürdüm teramisin.

Arkadaşlar güvercin besleyen arkadaşım vardı onun yanına götürdüm babası aldı baktı kıl dönmesi olmuş kanadında iltihap baglamış patlattı temizledi birazını canı fazla yanmasın diye fazla ellemedi tentürüyot döktü kanamanın üzerine eczaneden merhem almıştım onuda üzerine sürdüm ve bekliyorum şimdi inşallah iyileşir.

ben iyileşeceğini düşünüyorum

tecrübeli kuş üreticileri birçok veterinerden daha bilgili ve işinin ehli oluyor. hastalıkları onlarca kez atlatmış oluyor ve yaşayarak tecrübe ediniyorlar hasta kuşu gözünden tanıyorlar. güvendiğiniz üreticilere kuşunuzu teslim edebilirsiniz .benim başıma da böyle bir durum gelse tanıdığım bir üretici var oraya götürürüm ki gözümle gördüğüm bir olayı anlatayım: akşam kafesin dibinde ters yatan cennet papağanını sabaha kadar ayağa kaldırdı çokta şaşırmıştım nasıl yaptığını sorduğumda doğru hastalık tahmini ve doğru ilaç verildiği takdirde kuşların bünyesinin çabuk tepki verdiğini söyledi. bu tip üreticilerin elinde piyasada bulamayacağınız ilaçlar var.sözüm ona lafım işten anlamayan veterinerlere ustalara saygımız sonsuz.

Ya çok üzüldüm inş iyileşir:(

Anlayan veteriner çok önemli burada paylaşım yapıyoruz sürekli zaten..
Tabi anlayan üretici de faydalı oluyor zaman zaman
İnşallah tümör değildir çünkü öyleyse bıçak değince hızla büyür denir..
Allah korusun

Geri