petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kanadındaki Kırmızılık

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Onur Kaftanoğlu tarafından 4 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Onur Kaftanoğlu

Merhaba arkadaşlar,
    Muhabbet kuşumu 3-4 gün önce aldım geldiğinden beri kanadında kırmızı boya gibi bir şey var. ilk aldığımda farketmemiştim eve gelince gördüm. 1-2 gündür temizlemeye uğraşıyorum ama çıkmıyor. Az önce elimi hafifçe ıslatıp kanatlarına sürdüm gene geçmedi ardından hemen resmini çektim. Kanadında hiç bir sorun yok uçabiliyor. Kanadının altına baktım gene bir sıkıntı görünmüyordu.

Eğer bu pislik veya boya gibi bir şey ise bunu çıkarabilmemiz için petshoplarda satılan bir temizlik ürünü var mıdır?

resmi az önce çektim. Kanatları hafif nemli burada.

2. Erdem Demir

Bu izler ithal kuşlara sıkılan spreydir diye tahmin ediyorum. Genelde kafa kısmına sıkılıyor fakat kanadına denk gelmiş olabilir.

3. Onur Kaftanoğlu

Peki temizleyebilmemizin bir yolu var mı?

4. Erdem Demir

Eğer tahmin ettiğim lekeyse zannetmiyorum ama zamanla kendiliğinden gidecektir. Ayrıca bir zararı da yok merak etmeyin tüy dökümünde yenisi gelecektir.

5. Onur Kaftanoğlu

Tamam o halde teşekkür ederim.

6. Erdem Demir

Rica ederim.

7. armand0

armand0 Guest

Silabiliyorsanız silin ama diğer türlü bir kimyasal kullanmayın kuşada zarar verir tüy döneminde dökebilir belki

8. Umutcan AĞLAR

Tüye girdiğinde lekeler çıkacaktır

Sayfayı Paylaş