Karadeniz Pet

Kanarya hobicileri

• Konbuyu başlatan Yücel YETİMOĞLU
  • Başlangıç tarihi
Y

Yücel YETİMOĞLU

Guest
selamün aleyküm

Forumda kanarya besleyen ustalarımz ve arkadaşlar buraya bilglendirme yapabilirlermi ihtiyaç oldugunda irtibata geçmek daha kolay olsa

( ellerinde ne tür kanarya var onuda belirtirlerse çok iyi olur , teşekürler...)

-1 çift malinua'm var

Moderatör tarafında düzenlendi:
hayırlısıyla 1,2 de kanarya sever arkadaş edinseydik iyiydi bilglenme açısndan çok faydalı olurdu

yücel hocam bende 4 çift var ve üretim yapıyorum suana kadar bırsuru yavru aldım elımden geldıgınce yardımcı olurum

vay abi ya bi kaçgündür forumda soruyordum şükür 1sen çktn :) benimde şuan elmde 1 çiftm var dişisi yeni geldi ayrı kafese aldm

iyi yapmışın erkek kanaryan ötmeye başladımım birleştir veya kafasını avucunun içine al alt tüyünü üfle eğer pipisi biraz uzunlaşırsa dşinin yanına at dur iyice anlatayım

abi şöyleki erkek yukarda asmada saglam ötücü 1,5 yaşnda 9 nagmeli ötüyor dişide 2 yaşndaymş tanıdk birnden getirttm eşe atmayı planlyorum nasl yapmalym fikir öneri yardmcı olursan çok sevinirm

attıktan sonra bir mamalıkta sureklı nıjer dursun sonra 2 güne bir mama ver dişi nijerle biraz yağlanması gerekıyor sonra attıktan 1 veya 2 gün sonra hemen dış yuvalık tak

hmm yuvalgı takmayaym yani dahj abi peki disi yeni geldi bi sorun olurmu alşma felan gerek varmı acaba

Vayy bee ne güzel bilgiler..Kanarya hiç besledim ama bu bilgileri okumak güzeldi ilk defa duyuyorum kanarya üretiminin ayrıntılarını..

teşekkürler..

genelde salmada bekletrlerya yan yana ortası kapalı ondan dedim

yuvalıgın içine dişi yumurtlamadan bit tozu dök veya bite karşı nasıl tedbır alıyorsan al cunku kanaryalarda bit sorunu muhabbete gore daha fazla.haftada 1 defa vitamin ver ben super vit kullanıyorum gayet verım alıyorum sonra 10 cm boyutlarında iplikler koy yaklşık 40-50 adet yeteryuvalıga yakın bıryerlere uzatıver dişi çeker oradan bunlarda fazla eş seçme olmuyor kızışmışsa erkek olay bitiyor

kanaryalarda muhabbet gibi tepkı olayı yok dişi yumurtadayken avucunuza alın kaçmaz kafesını değiştirin hemen yatar yumurtaya tekrar ama bit çok olur dikkat et bunlar 3 veya 7 tane yumurta yapar super vıt kulanınca ben 3 yumurtlayanlar 5 e yukseldı tavsıye ederım sonra ilk kuluçkadakı yavrular ölebilir sakın moralini bozma cunku eger anne gec ise ilk kuluçka genelde ölüyor ikinci kuluçkada verim başlıyor acemılıgı atıyor

dişinin ciik ötüşüne erkek karşlık veriyor ve 20 saniye ortalama ötüyor erkegn çagrısınada dişi karşlık veriyor bu durumda yarn eşe ataym mı abi ne dersin

yumurta cıkmasına yakın 1 veya 2 gün kala mutlaka banyo ver yavrular cıktıktan sonra verırsen yavrular nefes alamaz bogulur hemde yumurtalar nemlenır daha kolay cıkar bunlarda anne sayı sayma kabılıyetı yok yanı 7 yumurta yumurtladıysa altında 1 tane bırak anne farketmez farklı çiftlerine paylaştırabılırsın

disi daha önce yavru vermiş birde benim kuşlar malinua türlere göre bi eşleme veya bakm farkı varmı

erkek uzun uzun öter dişi kısa kısa öterse at kafeste mutlaka kuş kumu 24 satt bulundur muhabbete gore daha fazla tuketırler

malinua daha basittir üretimde dediğim gibi yeni yuvasında ilk yavrular ölebilir moralını bozma ıkıncı kuluçkayı bekle bunların altından yumurtayı al 15 gun demeden tekrar yumurtlar

koydum kum, kemik , mermer tozu ,nijer , 2sinin kafeslerndede var bakaym o zaman abi yarnki gözlemlerime ona göre ataym eşe

kanaryalar bakımı ıyı olursa 32 yıla kadar yasıyor oyuzden kanarya alırken bılezıklı ve yaşları yazan ları almaya özen gösterin cok yaşlı olmasın bunlarda ıkı dişi iki kafes tek erkek te kullanabılırsın tabı ımkanlar zorlarsa bunlarda eş seçme yok