Karadeniz Pet

Kanarya hobicileri

• Konbuyu başlatan Yücel YETİMOĞLU
  • Başlangıç tarihi
bunların pislikleri muhabbete gore daha buyuk yavru olsun olması altını temızle rahatsız olmazlar koku olmasın hıc yoktan ben genelde anneye destek olması için gece yatmadan önce yumurta sarısını suyla karıstırıyorum surup kıvamına gelınce kıbrıt copuyle yavruların agzına verıyorum hanı gece anne olurda karanlıkta besleyemez dıye buna gerek varmı yokmu bılmıyorum sadece kendımce yaptıgım bısey.bazı uretıcıler gereksız dıyor ama benım ıcım el vermıyor zaten dıstan yuvalıkları yaylı kapılı oradan acıp beslıyorum ama sadece yumurta sarısı bıskuvıyı bıle sındıremezler dıkkat et

ben haftanın 23 gunu tatılım genelde burada takılıyorum kafana takılan bısey olursa sorarsın yıne

eyv. abi çok çok teşekür eddmrim özeldende mesaj atarm abi , şimdide bakabilrsen :) kusuruma bakma abi .d

herşey ıçin çok teşekür ederm abi arada bilglendrme yaparm kolay gelsn iyi geceler

selametle...

ama yakında belçikada tepeli muhabbet kuşlarım gelecek bu yarışma ıyıce kızışacak bilginiz olsun :D

selamün aleyküm

halis abininde önerileri ve bilgilendirmesiyle kanaryalarımı gözlemledm ve sabah eşe attm yuvayı biraz erken taktm ( namazdan geldmki yavrum disi yuvalgı iplerle doldurmuş ) 2 günde bir mama hazırlyorum bütün kuşlarıma

mama: haşlanmş yumurta + bebe püskeviti :) + irmik + balık kemginin tozu + azıckta süt ( havucu mamaya koymuyorum arada kafese asıyorum )

erkek kanaryam artk ötmüyor bu süreçlemi ilgli acaba bundan snraki gidişatla ilgili öneriler

tesekürler iyi forumlar

Yücel bey bende 3 yıldır kanarya besliyorum [ malina cinsi ] ancak hiç yavru almak nasip olmadı ben kuşumun ses hayranıyım yavru alma veya eşleştirme dışında bir sorunuz veya yardım isterseniz elimden geldiğince bende yardım etmek isterim

saolasn abi bende kanarya beslemede yeniyim saolsunlar ustalarmz yardmcı oluyorlar ( bu arada hoş geldiniz abi )

iyi forumlar

yücel eşe atılan kanaryalar artık fazla ötmezler sadece ilişkiye gireceklerinde öterler günde en fazla 2-3 kez ayrıca mamaya süt koymana gerek yok çabuk bozulabılır ne olur ne olmaz zaten havucla yumurtanın sıvısı yeter mamaya elle beslemelerde yarım yağlı sütü ilk bir hafta kullanılır sonra yıne yavruya suyla karıstırılır ama elle beslemek gereken yavrularda tabı havucu kafese asma cunku bunlar muhabbet kadar guclu gagalara sahıp degıller rendele ve mamanın içinde ver onuda eger dişi yuvayı ördüyse 10 gün demeden yumurtlar gözün aydın

Yeniden okuyunca farkettm Halis ustam kanaryada maşallah tecrübesini konuşturmuş 3 ay oldu anlattıklarını tekrar tekrar yaşadm , Yeni başlayan Kanarya severler için bu başlıktakı yorumlar bulunmaz fırsat..

merhaba arkadaşlar ben foruma yeni üye oldum yaklaşık 3 yıldır kanarya üretimi yapıyorum bende yukardakilerin tamamı dogru ve deneyimle kazanılmış bilgiler belli bence bunu daha anlaşılır ve daha açıklayıcı bir başlıkta toplasak daha mantıklı olur kanımca tabbii sizler daha iyi bilirsiniz