Karadeniz Pet

Kanarya, sahibinin yanından ayrılmıyor

muhabbetkusu

Yönetici
Site Yöneticisi
Zonguldak'ta ses sistemleri satışı yapan Mehmet Kurum, sokaklarda omuzunda ''Limon'' adlı kanarya ile dolaşıyor.

Ereğli ilçesinde araç ses sistemleri tamiri ve satışı yapan 40 yaşındaki Kurum, iş yerinde yaklaşık 5 yıl önce bir arkadaşının hediye ettiği kanarya ile çalışıyor.

Kurum'un iş yerinde araçlara ses sistemi montajı yaptığı sırada kanarya yanından ayrılmıyor.

Kurum, AA muhabirine kanaryayı 5 yıl önce arkadaşının hediye ettiğini belirterek, kuşun 3 yılda uysallaştığını söyledi.

Birlikte alışverişe gittiklerini ifade eden Kurum, ''Kanaryam iş yaparken beni takip eder, omzuma konar ve sokakta beraber dolaşırız. O da artık bir insan gibi. Limon uçmak veya kaçmak istese kaçıp gider ama beni bırakıp gideceğini sanmıyorum çünkü fazlasıyla bütünleştik'' diye konuştu.

Vatandaşların büyük bir şaşkınlıkla kendilerini izlediğini belirten Kurum, ''Herkes, Limon'la çarşıda dolaşırken bizi meraklı gözlerle izliyor. Herhalde 'bu kadar uysal bir kuş nasıl olur' diye. Bazı çocuklar gelip Limon'u sevmek istiyor. Kanaryamı çok seviyorum'' dedi.

Video izlemek icin :
Kanarya, sahibinin yanından ayrılmıyor - HAYVANLAR ALEMİ - Haber 7 TV

kanaryayı bile bukadar uysallastırdılarsa muhabbet kuşları daha kolay uysallaşır

paylasım ıcın tesekkurler Muhammet abi

çok ilginç...sokakta bile omuzunda dolaşıyor...paylaşım için teşekkürler " adı güzel "...

Geri