Karadeniz Pet

Kanarya tüy yolma

ibo_selina

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar 2 dişi kanaryam var dün yaklaşık 1 saat oturdum izledim
Bir birlerinin tüylerini koparıyorlar ve çigneyip kafes tabanına atıyorlar sonra ordan alıp suluğun içine dolduruyorlar
Ayırdım kafeslerini
Fakat bu davranışın sebebini çok merak ettim ve nette araştırdım birşey bulamadım acaba başına gelen yada bilen varmıdır
04959ed15b992ddfcc66b5f534005d33.jpg

samatyalı hobi amaçlı üretici

Konu yanlış yere açıldı galiba

Kuşların bu davranışları mineral,vitamin eksikliği,kötü huy edinmelerine,stres,piskolojik ve tıbbi nedenlerden dolayı olabiliyor. Acı sprey kullanmak kötü huy edinmesinden dolayı tüylerini yolmasını engelleyebilir.Aşağıdaki konuda tüy yolunması ile ilgili birçok yararlı bilgi var.Umarım kısa zamanda bundan vazgeçer.
Konu kanarya bölümüne taşınmıştır.
http://www.tavsiyeediyorum.com/makale_2607.htm

Kuşların bu davranışları mineral,vitamin eksikliği,kötü huy edinmelerine,stres,piskolojik ve tıbbi nedenlerden dolayı olabiliyor. Acı sprey kullanmak kötü huy edinmesinden dolayı tüylerini yolmasını engelleyebilir.Aşağıdaki konuda tüy yolunması ile ilgili birçok yararlı bilgi var.Umarım kısa zamanda bundan vazgeçer.
Konu kanarya bölümüne taşınmıştır.
http://www.tavsiyeediyorum.com/makale_2607.htm
Kanibalizim problemi olabilirmiş araştırdığım kadarıyla
Muhabbet kuşu üretim yetiştirme yapıyorum ama hiç raslamadım bu hastalığa 2 dişi kanarya hediye geldi maşallah olmayan hastalık kalmadı ya kanarya hakkında bilgisizliğimden kaynaklı yada gen problemi inşallah bunuda çözücez

Kanibalizim problemi olabilirmiş araştırdığım kadarıyla
Muhabbet kuşu üretim yetiştirme yapıyorum ama hiç raslamadım bu hastalığa 2 dişi kanarya hediye geldi maşallah olmayan hastalık kalmadı ya kanarya hakkında bilgisizliğimden kaynaklı yada gen problemi inşallah bunuda çözücez

Yuva yapma istegi olabilir mi bende hic kanarya beslemedim sadece bir fikir suluklara koymalari dusundurdu yuva mi yapmak istiyorlar acaba

Sebeplerden biride o olabilir doğru düşünmüşsünüz
Şuan elimde erkek yok üretim hanenin tadilatı 1 ay daha sürer
Bittimi tadilat onlarıda eşe atıcaz inşallah