Karadeniz Pet

kanarya yemi ve nijer

Gökhan soydan

Meraklı Üye
arkadaşlar 400 gram kanarya yemi ile 200 gram nijeri karıştırıp 40 günlük kuşuma verdim normal yeminden ayrı ne gibi faydası yada zararı olur kanarya yeminin değilde nijerin bi zararı olabilir mi çok gelirmi

40 günlük Kuşa Nijer neden verdiniz,Aspur ile sade Darı veya dal Darı veriniz.

Son düzenleme:
Nijer aci ve yağlı bir tohumdur.
Eşe hazirlanirken verilir kuşlara, 40 günlük kuş için gerek yok.

gold wings kuş yemi ve bonnie kullanıyorum bunun yanında sadece aspur versem yeterli sanırım kuşçu konuşturucu yemin bir işe yaramadığını onun yerine yeme nijer karıştırmam gerektiğini söyledi ondan aldım

Aspur yağlı bir tohum dariya nazaran.
Levent bey in dediği gibi %20 oraninda yeme karıştırarak verebilirsiniz.

konuşturucu yem gerçekten konuşmaya çalışan kuşa yardımcı olur mu ?yoksa gerek yokmu kuşumun adı şimşek ve söylemeye çalışıyor ismini ama zorlanıyor cızırtılı çıkıyor ses kuşçu konuşturucu yemin normal yemden farkının olmadığını söyledi ayrıca kuşa şimşek değil cicikuş demem gerektiğini söyledi şimdi ben şimşek diye seslenmeyi bırakıp cicikuşmu demeliyim sizce ne yapmalıyım

şimdi cicikuş veya babacık falan demeye başlasam belkide şimşek bile demeyecek ilerde ondan korkuyorum kuşçu çok zor şimşek demesi dedi zordan başlamışsın kolaydan başlamalıydın dedi cicikuş de babacık de bundan sonra açılsın dedi konuşturucu yemde normal yem dışında nijer var dedi al yemine karıştır ver dedi

Arkadaşların dediği gibi kuşunuz çok küçük olduğundan nijere gerek yok. İlerde kızgınlaşması için verilecekse de bir yemliğe 1-2 çay kaşığı oranında verilmeli. 400 gr yeme 200 gr nijer fazla olur.

peki bu konuşturucu yem olayına ve ne yapmam gerektiğine ne diyorsunuz arkadaşlar

peki bu konuşturucu yem olayına ve ne yapmam gerektiğine ne diyorsunuz arkadaşlar
Daha önce forumda tartışılan başka bir konuda Cihan AYTAN gerekli açıklamayı yapmış. Bende aynı fikirdeyim.

...konuşturucu yem diye bir şey yok kuşlarda konuşma yeteneği yok taklit yeteneği var sizin söylediklerinizi taklit ederler buda yeme değil size bağlı konuşmak demek sorulan sorulara cevap almak demek
Cihan AYTAN

konuşturucu yem hikaye o zaman çok saolun bu nijeride normal 1 kiloluk mamanın içine karıştırırırm ilerde 1 kiloluk yeme 200 gram nijer normal gelir sanırım ben şimşek demeye devam mı ediyim onu düşünüyorum yoksa gerçekten cicikuşu falan söyletmeyemi çalışayım bu gerimi ileri mi iter kuşu bilmiyrum

c,ç,ş gibi harfleri kolay söyleyebiliyorlar. Bu yüzden eğitimler bu harfleri olan kelimelerle yapılıyor genelde.

Aynen öyle konuşturucu yem hikaye. Sen günlük 30 ar dakikalık periyotlarla 2 kere yapabilirsin. Devam et. O zaten taklit yeteneğini geliştirecektir.

Konuşturma işini bu kadar karmaşık olarak algılama bence. Yok önce kolaydan zora gitmek lazım falan filan ben buna çok takılma derim. Ayrıca şimşek kelimesinde iki tane "ş" harfi var. Yani sorun yok. Kuşun konuşmaya meyilliyse senin emeğinle paralel olarak zaten konuşur. Birden ona kadar sayan kuşlar var. Bu sitede videosu yayınlandı. Üç ve beş dışında kolay harfi olan rakam yok, ama takır takır sayıyor kereta..

Geri