Karadeniz Pet

Kanaryadan anlayan ??

UMUR DAĞLAR

Paylaşımcı Üye
Sağ ayağı kırık olan bir kanarya var daha önce kırık ayaklı kuş bakan varsa biraz bilgilendirsin. Ağrı kesici merhem sürdüm şimdilik yem su vs yiyip içiyor fakat tek ayak üstünde yürüyor. İlk defa kanarya bakıyorum. Ötümlü falan değil. Ayağını düzeltelim onları sonra hallederiz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:20 -->-> Daha önceki mesaj 23:36 --

24d218eaa2ce4729a7566b4a375f69e5.jpg

a12a71d0471c3b68bacd5705012a8423.jpg

1c72960595c2dffb3f79812db0e5a97c.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:06 -->-> Daha önceki mesaj 00:20 --

Anlayan yok sanırsam ?

Çok çok geçmiş olsun bu konuda bir bilgim yok sadece geçmiş olsun dilemek istedim. Ayrıca tek ayaklı da yaşayabiliyor benim bir arkadaşımın kanaryasının tek ayağı kopmuştu uzun süre tek hayatla yaşamını devam ettirdi. En iyisi bir veterinerin görmesi

Çok çok geçmiş olsun bu konuda bir bilgim yok sadece geçmiş olsun dilemek istedim. Ayrıca tek ayaklı da yaşayabiliyor benim bir arkadaşımın kanaryasının tek ayağı kopmuştu uzun süre tek hayatla yaşamını devam ettirdi. En iyisi bir veterinerin görmesi

Teşekkür ederim. Kuştan anlayan veteriner yok sanırım buralarda ağrı kesici merhem en azından ağrısını alıyor gibi dolaşıyor kafes içinde etkisi geçince yine pusuyor bir köşeye yeniden sürüyorum. Acaba kibrit çöpü ile destek yapsam mı diyorum.

Çok zor olacağını düşünüyorum kibrit çöpüyle sonuçta çok hassas umarım anlayan biri çıkar ve size yardım eder tekrardan büyük geçmiş olsun

Güvercinlerimden birinin ayağı kırılmıştı tedavi için ayağını yerine oturturup katı bir hamur karıp ayağının etrafına sarmıştım üstünede ince bir bez sarıp 15 gün felan durmuştu ve açtığımda hiç bir sorun kalmamıştı yaklaşık 2 3 yıl yaşamıştı

Son düzenleme:
Geçmiş olsun Umur, Levent'te Juen Petshopun veteriner kliniği var. Gerçi biraz uzak ve pahalıdır.
Kimin bu kuş?
Abi bizim petshopta ki kuş dün sabah baktığımızda kırıktı. Dedim ben bunu alıyorum orda kalsa ilgilenemezdik kalabalık çünkü. Evde daha iyi ilgilenirim kıyamadım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:20 -->-> Daha önceki mesaj 11:19 --

Güvercinlerimden birinin ayağı kırılmıştı tedavi için ayağını yerine oturturup katı bir hamur karıp ayağının etrafına sarmıştım üstünede ince bir bez sarıp 15 gün felan durmuştu ve açtığımda hiç bir sorun kalmamıştı yaklaşık 2 3 yıl yaşamıştı
Ayak kırılmasından öleceğini sanmıyorum zaten ama insan üzüliyor acıdığı gözlerinden belli oluyor kremi sürünce hayvan düzeliyor. Ama ne sarsam ne etsem bilemedim.

Kemiklerin temes edip etmediğini de anlamak lazım güvercin büyük olduğundan anlaşılır ama kanaryada iyi bilen birinin yapması gerekir

kırıktan daha fazla yanamaz canı herhalde. kadıköydesin avcılar veteriner fakültesi bu konuda en iyi yer. götürme imkanın varsa koy bir kutuya götür. avcılar metrobüsten inince hemen orada. haberlerde de görmüşsündür kanadı kırık kartalı iyileştirdiklerini martı ya protez bacak , ata protez bacak taktıklarını. bence oraya götür sabitlesinler. fakülte olduğu içinde ucuzdur bide.

Arkadaşım Kuun ayağını sabitlemen gerekli kibrit çöpü ile kuşun kırık bölgesini sabitle bir müddet kuşun ayağını yere basmasın yem su yumurta maması ve arada bir suyuna soda koy kuş kendine gelecektir. kırık yerinin düzgün kaynaması için düzgün oturtmaya bak.

Biraz önce veterinere götürdük. Antibiyotik verdi kırıktan daha fazlası varmış kangren olmuş bacağı kendiliğinden 10 gün içinde falan düşermiş ağrı kesici merheme devam et dedi 12 saatte bir suyunu değişip antibiyotik eklicem. Yem yiyip su içiyorsa yaşama şansı yüksek dedi. Umarım kötü bir sonuçla karşılaşmayız.

Biraz önce veterinere götürdük. Antibiyotik verdi kırıktan daha fazlası varmış kangren olmuş bacağı kendiliğinden 10 gün içinde falan düşermiş ağrı kesici merheme devam et dedi 12 saatte bir suyunu değişip antibiyotik eklicem. Yem yiyip su içiyorsa yaşama şansı yüksek dedi. Umarım kötü bir sonuçla karşılaşmayız.

benim hintbülbülü aynı şekilde olmuştu yaşadı sıkıntı yapma yaşamak her canlının azimle sarıldığı şeydir. geçmiş olsun.

Geçmiş olsun, inşallah toparlar yakında

Sağ ayağı kırık olan bir kanarya var daha önce kırık ayaklı kuş bakan varsa biraz bilgilendirsin. Ağrı kesici merhem sürdüm şimdilik yem su vs yiyip içiyor fakat tek ayak üstünde yürüyor. İlk defa kanarya bakıyorum. Ötümlü falan değil. Ayağını düzeltelim onları sonra hallederiz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:20 -->-> Daha önceki mesaj 23:36 --

24d218eaa2ce4729a7566b4a375f69e5.jpg

a12a71d0471c3b68bacd5705012a8423.jpg

1c72960595c2dffb3f79812db0e5a97c.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:06 -->-> Daha önceki mesaj 00:20 --

Anlayan yok sanırsam ?

Tam yerine konuyu açmışssınız :D Öncelikle daha önce 2 tane kırık kuş iyi ettik Allahın izniyle. Petshop ta ince bacaklı kuşlar için kırık bileziği var ondan 1 adet alıp taktıktan sonra 1 aspirinin 4 te 1 ni suluğa toz edip eritirsen oda çok çabuk ağrısını keser ve kaynaşmayı sağlar. Ama kayvanı çok bekletmeden o bileziği hemen al tak bence. Yoksa kemik bi süre sonra o şekil kaynaşırsa aksaklık yaşar hayvan. Bolca kalsiyum ekle kalamar kemiği en önemlisi.

Geri