petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kanaryadan anlayan ??

Konusu 'Kanarya' forumundadır ve UMUR DAĞLAR tarafından 18 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. UMUR DAĞLAR

UMUR DAĞLAR New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Sağ ayağı kırık olan bir kanarya var daha önce kırık ayaklı kuş bakan varsa biraz bilgilendirsin. Ağrı kesici merhem sürdüm şimdilik yem su vs yiyip içiyor fakat tek ayak üstünde yürüyor. İlk defa kanarya bakıyorum. Ötümlü falan değil. Ayağını düzeltelim onları sonra hallederiz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:20 -->-> Daha önceki mesaj 23:36 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:06 -->-> Daha önceki mesaj 00:20 --

Anlayan yok sanırsam ?

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Çok çok geçmiş olsun bu konuda bir bilgim yok sadece geçmiş olsun dilemek istedim. Ayrıca tek ayaklı da yaşayabiliyor benim bir arkadaşımın kanaryasının tek ayağı kopmuştu uzun süre tek hayatla yaşamını devam ettirdi. En iyisi bir veterinerin görmesi

3. UMUR DAĞLAR

UMUR DAĞLAR New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim. Kuştan anlayan veteriner yok sanırım buralarda ağrı kesici merhem en azından ağrısını alıyor gibi dolaşıyor kafes içinde etkisi geçince yine pusuyor bir köşeye yeniden sürüyorum. Acaba kibrit çöpü ile destek yapsam mı diyorum.

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Çok zor olacağını düşünüyorum kibrit çöpüyle sonuçta çok hassas umarım anlayan biri çıkar ve size yardım eder tekrardan büyük geçmiş olsun

5. UMUR DAĞLAR

UMUR DAĞLAR New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Sağolun :)

6. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Geçmiş olsun Umur, Levent'te Juen Petshopun veteriner kliniği var. Gerçi biraz uzak ve pahalıdır.
    Kimin bu kuş?

7. Aşkın TOSUN

Beğenileri:
    0
    Güvercinlerimden birinin ayağı kırılmıştı tedavi için ayağını yerine oturturup katı bir hamur karıp ayağının etrafına sarmıştım üstünede ince bir bez sarıp 15 gün felan durmuştu ve açtığımda hiç bir sorun kalmamıştı yaklaşık 2 3 yıl yaşamıştı

#7 Aşkın TOSUN, 18 Aralık 2014
    Son düzenleme: 18 Aralık 2014
  8. UMUR DAĞLAR

UMUR DAĞLAR New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Abi bizim petshopta ki kuş dün sabah baktığımızda kırıktı. Dedim ben bunu alıyorum orda kalsa ilgilenemezdik kalabalık çünkü. Evde daha iyi ilgilenirim kıyamadım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:20 -->-> Daha önceki mesaj 11:19 --

Ayak kırılmasından öleceğini sanmıyorum zaten ama insan üzüliyor acıdığı gözlerinden belli oluyor kremi sürünce hayvan düzeliyor. Ama ne sarsam ne etsem bilemedim.

9. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Sarılıp sabitlenmedikçe kırık kaynamayacaktır. Belki temas bile etmiyor kemikler.

10. UMUR DAĞLAR

UMUR DAĞLAR New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Arkadaşı bekliyorum şimdi yakında 2 3 petshop var dolaşıcaz umarım anlayan biri çıkarda müdahale eder.

11. Aşkın TOSUN

Beğenileri:
    0
    Kemiklerin temes edip etmediğini de anlamak lazım güvercin büyük olduğundan anlaşılır ama kanaryada iyi bilen birinin yapması gerekir

12. UMUR DAĞLAR

UMUR DAĞLAR New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Işte umarım anlayan biri çıkar :) elim kadar hayvan zaten elime almaya korkuyorum canı yancak diye

13. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    kırıktan daha fazla yanamaz canı herhalde. kadıköydesin avcılar veteriner fakültesi bu konuda en iyi yer. götürme imkanın varsa koy bir kutuya götür. avcılar metrobüsten inince hemen orada. haberlerde de görmüşsündür kanadı kırık kartalı iyileştirdiklerini martı ya protez bacak , ata protez bacak taktıklarını. bence oraya götür sabitlesinler. fakülte olduğu içinde ucuzdur bide.

14. Arif HAŞLAK

Arif HAŞLAK New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşım Kuun ayağını sabitlemen gerekli kibrit çöpü ile kuşun kırık bölgesini sabitle bir müddet kuşun ayağını yere basmasın yem su yumurta maması ve arada bir suyuna soda koy kuş kendine gelecektir. kırık yerinin düzgün kaynaması için düzgün oturtmaya bak.

15. UMUR DAĞLAR

UMUR DAĞLAR New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Biraz önce veterinere götürdük. Antibiyotik verdi kırıktan daha fazlası varmış kangren olmuş bacağı kendiliğinden 10 gün içinde falan düşermiş ağrı kesici merheme devam et dedi 12 saatte bir suyunu değişip antibiyotik eklicem. Yem yiyip su içiyorsa yaşama şansı yüksek dedi. Umarım kötü bir sonuçla karşılaşmayız.

16. Ercan YAŞAR

Beğenileri:
    11
    benim hintbülbülü aynı şekilde olmuştu yaşadı sıkıntı yapma yaşamak her canlının azimle sarıldığı şeydir. geçmiş olsun.

17. UMUR DAĞLAR

UMUR DAĞLAR New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Eyvallah ercan abi petshopta bıraksam ölürdü büyük ihtimal

18. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Geçmiş olsun, inşallah toparlar yakında

19. Ercan YAŞAR

Beğenileri:
    11
    Iyi yapmışsın ;)

20. Ahmet Sırma

Ahmet Sırma New Member

Beğenileri:
    0
    Tam yerine konuyu açmışssınız :D Öncelikle daha önce 2 tane kırık kuş iyi ettik Allahın izniyle. Petshop ta ince bacaklı kuşlar için kırık bileziği var ondan 1 adet alıp taktıktan sonra 1 aspirinin 4 te 1 ni suluğa toz edip eritirsen oda çok çabuk ağrısını keser ve kaynaşmayı sağlar. Ama kayvanı çok bekletmeden o bileziği hemen al tak bence. Yoksa kemik bi süre sonra o şekil kaynaşırsa aksaklık yaşar hayvan. Bolca kalsiyum ekle kalamar kemiği en önemlisi.

Sayfayı Paylaş