Karadeniz Pet

Kanaryama ne oluyor

Ezgi Yılmaz

Meraklı Üye
Kanaryam pitircik un tirnaklari haddinden fazla uzamisti kesiyim dedim. İnce kilcal şeyler vardi tirnaginda ona dikkat ederek ucundan kestim.

Daha sonra kus ben kafese parmagimi uzattigimda kanatlarini acip üzerime yürümeye ve parmagima gagasini vurmaya basladi.
upy4uhyz.jpg

Benim hoşuma gitti genelde benle hic ilgilenmezdi ama o korkuyor yada kiziyor mu acaba.
Birde ayaklari bana pul pul gibi geldi . muhabbetin ki gibi değil bu normal mi ne yapabilirim.
9unybeme.jpg

Son düzenleme:
Tırnakları arada kesmek lazım da..
Neden ele sadırıyor ki bu yaramaz. Hoşlanmadı sanırım tırnak kesimi sırasında maruz kaldığı avuçlanmadan? Önceden ele geliyor muydu?

Benin dişi kanarya da yemliği tazelerken delikten çıkıyo kafes dışına. Kışalıyorum elimle, hemen içeri atlıyo. Canı girmek istemese kafesin arkasına dolanıyor, sonra geri geliyor. Çok üçkağıtçı. :)

Hic ele gelmiyordu disardada konacak yer bulamıyor diye kafesini buyuttum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:30 -->-> Daha önceki mesaj 03:29 --

Gayet uslu durdu oysa cirpinmadi fazla tüyleri çok güzel yumusacik maşallah.

Evet öter zaman zaman hem de çok güzel :) ayakları normal mi acaba

Bence zavallı korkmuş ve sizin zarar vereceğinizi zannediyor. Çok üstüne gidip iyice tedirgin etmemekle beraber tekrar güvenini kazanmaya yönelik hareketlerde bulunabilirsiniz.

Ayaklarına vazelin surdum yine sürmeyi düşünüyorum napcaz bakalim

Tsk hijyen sart.Kardeşim tirnaklari keserken agladi kus korkmuştur hic ele almamistik diye :'(

Kanaryam pitircik un tirnaklari haddinden fazla uzamisti kesiyim dedim. İnce kilcal şeyler vardi tirnaginda ona dikkat ederek ucundan kestim.

Daha sonra kus ben kafese parmagimi uzattigimda kanatlarini acip üzerime yürümeye ve parmagima gagasini vurmaya basladi.
upy4uhyz.jpg

Benim hoşuma gitti genelde benle hic ilgilenmezdi ama o korkuyor yada kiziyor mu acaba.
Birde ayaklari bana pul pul gibi geldi . muhabbetin ki gibi değil bu normal mi ne yapabilirim.
9unybeme.jpg

Yanlız kuşun tırnakları ya çok kesilmiş yada tünekler epey bi kalın gibi 2. fotoğraftan daha net anlaşılıyor kuş kavrayamıyor tüneği denge sorunu yaşayabilir hayvan. Bence nedeni ne olursa olsun daha ince bi tünek tercih etmelisiniz en azından hayvanın kavrayabileceği kalınlıkta olmalı. incecik bir şeyde olmasın tabi

Yanlız kuşun tırnakları ya çok kesilmiş yada tünekler epey bi kalın gibi 2. fotoğraftan daha net anlaşılıyor kuş kavrayamıyor tüneği denge sorunu yaşayabilir hayvan. Bence nedeni ne olursa olsun daha ince bi tünek tercih etmelisiniz en azından hayvanın kavrayabileceği kalınlıkta olmalı. incecik bir şeyde olmasın tabi
Tünek kalin kafesin tellerine uydurabildigim bir bu oldu inceleri mevcut kafeste ama onlarda plastik bari bir tahta tünek olsun demiştim.

Son düzenleme:
Tünek kalin kafesin tellerine uydurabildigim bir bu oldu inceleri mevcut kafeste ama onlarda plastik bari bir tahta tünek olsun demiştim.

bi bakın yeni tünek arayışına gir bence rahat edemez hayvan tutunamadığından. Serçe parmağı kalınlığında olsa olur bence belki az bi şey daha kalında olabilir tüneğe bakınca zaten anlarsın ideal olup olmadığını

Tuneklwri degistirecegim ayaklari normal mi pul pul

Ayak pullanması yaşı ile ilgili zamanla pullanma artar.

Son düzenleme:
Yaşı fotoğrafla söylemek zor ancak 1 yaşın üstünde pullanma için birşey yapmanıza gerek yok doğaları gereği oluyor.

pullanma normal yanlız arlş dedıgı gıbı tuneklerı bıraz ınceltın bır bıcakla yada maket bıcagı ile ıncelte bılırsınız yenı tunek almanıza gerek yok

Geri