Karadeniz Pet

kanaryamı muhabbet kuşumu

• Konbuyu başlatan adyge
  • Başlangıç tarihi
A

adyge

Guest
üretim yapmak istiyorum fakat arkadasım kanarya üretiminde daha ii kazanc saglarsın dedi hangisi daha kazançlı ve bakımı daha rahat olur.

Kanaryada üretim muhabbet kusuna göre oranla daha zor. Belirli dönemlerde üretim yapıyorsun. dolayısı ile gitirisi biraz daha fazla muhabbetkusuna göre. işi biliyorsan kanarya derim ama bilmiyorsan muhabbetkusu.

muhabbet kusu yavruları toptan en düşük fiyatları ne kadardır

cinsine göre degişiyor. 25-30 en düşük

muhabbet kuşlari daha kolay cifleşiyolar diye biliyorum o da senın tercihine kalmiş.

bana bir arkadaş 10-12 giblerden bahsetti toplamaya gelenler o şekilde alıyorlarmış

adedine 10 15 tlden bahsediyorum bu fiyat cok düşük degilmi

Moderatör tarafında düzenlendi:
10-15ten alıp iki katınada satıyorlar bence 10-15 az bir miktar değil :)

valla biz 8-10 tane alalım dedikmi 2 misli fiyat çekiyorlar ama yani sonuçta bu fiyattan alıp
yavrulatıp satmak baya saçma geldi bana işin içine girmeden .bu işten para kazanılmaz yani o zaman yanışmı?

Konulara bakarken eskiler arasında bu konuyu görünce :) garipsedim kanarya ve muhabbet cok farkli alanlar bu isler artık profesyonel eller ile yapilmakta öyle bizde buise girip alalim cogaltalim satalim vs. demek heleki hic tecrubesi olmayam birisi tarafindan :) Sefa olur cefa , feza olur kaza hiiic girmemekte fayda var :)

ticaret için yapacaksan kanarya ama onlar mevsiminde yumurtlar muhabbet kuşunun mevsimi yok her daim yumurtlar

istanbul şirinevlerde toptan 12tl muhabbet kusu 20 tl tek satarlar