Karadeniz Pet

kanaryanın ötmesi için ne yapılabilir

• Konbuyu başlatan Duranettin ERAYDIN
  • Başlangıç tarihi
D

Duranettin ERAYDIN

Guest
henüz ötmüyor

kuşun kafesini kapat,az kenevir ver ve ses dinlet,erkek kuşsa zamanla öter

kenevir konusunda birsey diyemicem ama kafesin üzerini kapatıp ses dinletmelisin

kuşun kafesini kapat,az kenevir ver ve ses dinlet,erkek kuşsa zamanla öter

kafesini kapat derken kafesin üstünümü kapatayım zaten kafesinde.
keneviri yiyorzaten karışık yemden seçiyor keteni yemiyor.
ses dinlettim bikik kere pek ilgilenmiyor,kafesindeki zille oynuyor.
erkek kuş diye aldım ama bakalım zamanla öter umarım.
muhabbetlerden ayrı odaya aldım sesini taklit ediyormuş yoksa.
not:galatasaraylıyım ve kanarya besliyorum bir takımın malıymış gibi simgeleştirmelerine karşıyım sonuçta kuş bir can ve bundan haberi yok.. :)

saka,kanarya ve florya cinsi kuşları öttürmek için kenevir verilir,kuş bu keneviri yedikçe yağlanır ve enerji dolar.enerjiyi atmak için ötmeye başlar

Pek fazla bilgim yok kanarya saka vb. kuslar hakkında bildigim kadarını söyledim sadece ben.
Muhabbet kusu üretimi yaptıgım için pek fazla ilgilenmedim kanarya ve saka ile.

kafesin üzerini tamamen karanlık olacak şekildemi örtmeliyim havasız kalmasın tabi.
sabah akşam belli bir dinletme saati varmı

kafesin üzerini bez ile örtüceksin kapat dememden kastım o benim. maksat ortamı karanlık olsun.

kanaryanın orjinal tahta kafesini kullanıyorsan ölçüler standarttır.bu ölçülere göre satılan ve kafesin üstünden geçirilip aşağıya doğru çekilen fermuarlı kılıflar var.taktığınız zili çıkarın.kuşun kafesi ne kadar küçük olursa,topladığı enerjiyi kafes içinde uçarak değil,öterek harcar

Üzerine birşey örtülü kalmasın. Üzerinde örtü tarzı birşey kalırsa kuş ötmez.

Az miktarda nijer verin. Fazla verirseniz bu seferde tüyer girer ve ötüm iyice ertelenir.