Karadeniz Pet

Kanat altında kan toplanmış ve sonuç....

• Konbuyu başlatan Furkan YAMAN
  • Başlangıç tarihi
F

Furkan YAMAN

Guest
Bügun dişi kuşum kafesin tabanında duruyordu. Hasta gibi bir hali vardı, yanında bulunan erkek kuş da daha fazla kur, vs. yapıyordu,bir ara dişi kuşun üstüne çıktı,dişi kuş yattı kaldı ,bende üşüttü sandım daha canlıydı,sıcak bir ortam yaptım(havalar soğuk değil ama) derken kanadının altında kan toplandığını fark ettim daha sonra da öldü...
Şuan acayip bir şekilde şaşkın ve üzgünüm.

İşte resimleri

Moderatör tarafında düzenlendi:
çok geçmiş olsun kardeşim fotoğrafları görünce içim gitti :( bu aralar forum a böyle şeyler çok yüklenir oldu lütfen daha çok dikkat edelim

Üzücü bir durum ya kavga ettiler yahut ur toplamış :(

Kavga pek sanmıyorum ama teşekkürler yorumlar için

geçmiş olsun furkan. üzücü bir durum.. kuşunuz bitlenmiş olabilir... genelikle yara olan kısımda bit kümeleri birikir. kuş bunlardan kurtulmak için etini delercesine kaşır. bitler kuşun kanını emerek beslenirler. zamanla halsiz kalır ve kansızlıktan iyi beslenememe ve iç barazit karaçiğer rahatsızlığını ortaya çıkarır zamanla kuş yağ dokusunu kaybeder, karın ve göğüs yağ dokuları görülmez. İleriki aşamada kas doku kaybıyla, jilet göğüs olur, ve üzücü son olarak hayatını kaybeder.. bu durum bir iki günde olacak durum değildir. sanırım siz son günlerinde bunu fark ettiniz. kuş ölmeden aşırı kaşıntı varmıydı ... eğer bitlenme varsa diğer kuşada geçmiştir.. kuşunuzu elinize alarak kanat altlarındaki tüyleri üflediğinizde belli olur... ölen kuşta bit yoktur beden soğuduğu için bitler kuşu terk ederler...

fakat bu arada şunu da belirteyim.. kuşunuzun gagası çok uzamış bu durumda yem kırması zorlaşmıştır. yemi ağzına alıp tutup kırması zor olur. kafeste mineral blok gaga taşı mineralli kum bulundurmanızı arzu ederim. geçmiş olsun ...

geçmiş olsun furkan. üzücü bir durum.. kuşunuz bitlenmiş olabilir... genelikle yara olan kısımda bit kümeleri birikir. kuş bunlardan kurtulmak için etini delercesine kaşır. bitler kuşun kanını emerek beslenirler. zamanla halsiz kalır ve kansızlıktan iyi beslenememe ve iç barazit karaçiğer rahatsızlığını ortaya çıkarır zamanla kuş yağ dokusunu kaybeder, karın ve göğüs yağ dokuları görülmez. İleriki aşamada kas doku kaybıyla, jilet göğüs olur, ve üzücü son olarak hayatını kaybeder.. bu durum bir iki günde olacak durum değildir. sanırım siz son günlerinde bunu fark ettiniz. kuş ölmeden aşırı kaşıntı varmıydı ... eğer bitlenme varsa diğer kuşada geçmiştir.. kuşunuzu elinize alarak kanat altlarındaki tüyleri üflediğinizde belli olur... ölen kuşta bit yoktur beden soğuduğu için bitler kuşu terk ederler...

fakat bu arada şunu da belirteyim.. kuşunuzun gagası çok uzamış bu durumda yem kırması zorlaşmıştır. yemi ağzına alıp tutup kırması zor olur. kafeste mineral blok gaga taşı mineralli kum bulundurmanızı arzu ederim. geçmiş olsun ...

Yorumunuz için çok teşekkür ederim diğer kuşumu kontrol ettim, herhangi bir parazit vs. yok bunda da yoktu önceki dönemlerde de (sprey filan kullanmıştım)kan toplanmasını ölmeden 5 dk önce gördüm zaten... teşekkürler

Geri