petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kanat altındaki tüylerinde problem mi var?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve impasse tarafından 9 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. impasse

impasse New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar tekrar merhaba, kuşumun kanatlarının altında (insanlarda koltuk altı diye tabir ettiğimiz yere denk geliyor) tüylerinde yolunma olduğunu gördüm, yani bu bölgenin küçük bir kısmında tüyler yok ve derisi görünüyor. Kuşa genel olarak baktığımda hasta değil gibi görünüyor, enerjik ve eve geldiğimde kafesinden dışarı salıyorum dilediği gibi uçuyor istediği yere konuyor hatta klavyeye konup şuan ben bişeyler yazarken parmaklarımı ısırmaya çalışıyor. Fakat bu kanat altındaki tüy olmaması aklıma takıldı. Sizce bir sorun olmuş olabilir mi? Teşekkürler...

2. MerveMerym

MerveMerym New Member

Beğenileri:
    0
    Benimkinde de aynı durum var.Bir iki tane çıkmaya başladı yeni yeni. Tecrübeli değilim. Özel bir şey yapmadım ama tüy dökümündeyse bazı vitaminler tüylerinin yenilenmesine destek oluyor sanırım.

3. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Tüy döküm zamanlarinda hakiki vitaminlerle beslemek en dogrusu yani elmaportakal gibi mevsim meyvelerinden verin
    Ayrica mamalar da güçlü kalmalarini saglar
    Yapay vitaminlere karşiyim açikçasi şahsen

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Kusunuz denildiği gibi tüy dökümünde olabilir Güle güle besleyin

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  6. impasse

impasse New Member

Beğenileri:
    0
    Tüy dökümünde olduğunu biliyorum ama daha yeni olduğum için ne tür aşamaları olduğunu bilmiyordum. Bir tane vitamin kullanmaktayım "Avisol-A" markalı Vitamin A- Vitamin D3 - Vitamin E - Vitamin C içerdiği yazıyor kutusunun üzerinde, tavsiyeleriniz dışında almam gereken herhangi bir vitamin var mı? Kuşumun elimden geldiğince mutlu olmasını istiyorum. Teşekkürler arkadaşlar..

7. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    B vitamini tüy değişiminde çok yardımcı olur.
    Yeni bir vitamin alacaksan Aminosol ya da Aminovit tavsiye ederim.

8. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Avisol kullanma derim. Tüy değişimindeyken normal bunlar. Daha iyi vitamin kullanırsan atlatmasında yardımcı olur. Yulaf verebilirsin. Havuçlu ve yumurtalı mama verebilirsin. Ben mama yapamam diyorsan, hazır alıp verebilirsin.

Sayfayı Paylaş