petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kanat kesimi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ensar YILMAZ tarafından 11 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Arkadaşlarım abilerim kuşumu alalı 20 gün filan oldu tahminim 4- 4,5 aylık bir erkek ve daha henüz alışmadı omuza gelmeyi geçtim parmağa sadece kafesin dışına çıkmak ve kafese geri koyulmak için geliyor. Daha önceden de defalarca kuş bakmış olan akrabalarımız ve babamın tanıdıklarını kanatlarını kesin vs dediler benim gönlüm yok onlar kesin gene eskisi gibi uzar uçamadığı için elede üstünüzede alışır daha çabuk vs diyorlar napsam bilemiyorum arada kaldım şuan iş yerindeyim gerçi eve gidince bir sürprizlede karşılaşabilirim belkide babam çoktan halletmiştir o işi halletmediysede bu konudaki düşünceleriniz nelerdir çok arada kaldım :confused: :(

2. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Kesinlikle hayır. Kaş yapıyım derken göz çıkarabilirsiniz. Kuşa zarar verebilir, sizden daha fazla soğumasına neden olabilirsiniz.

3. Aşkın TOSUN

Beğenileri:
    0
    Kesmeniz kuş için yararlı olmaz bir zaman sonra kanatları bile tutula bilir ele alıştırmak bir sabır işidir kuşun güvenini sarsmadan ani hareketler yapmayarak ele alıştırmaya çalışın ayrıca kuşu sadece bir kişi eğitsin bi zaman sonra o kişiye güven duyup ele gelmeye başlıyacaktır zamanla evdeki herkese alışır.

4. Fatih BUYURUCU

Fatih BUYURUCU Active Member

Beğenileri:
    3
    Kuşuun kanatlarını kestikten sonra kuşunuz bir dah ahiç uçamayacak. Size alışacak belki ama daha sonrasında kestiğiniz kanat tüylerini dibinden çekmek zorunda kalacaksınız yeniden uzasın ve uçabilsin diye kuş ise bir dünya acı çekecek ne gerek var böyle şeylere.

5. t.ert08

t.ert08 New Member

Beğenileri:
    0
    4-5 aylık kuş diyorsunuz yavruluktan çıkıp erişkinlige geçiyor artık alıştırmak yeni yeme düsen yavruya göre tabiki daha zor olacak

6. BURAKBASKAN

BURAKBASKAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    2
    daha önceden kuş bakmış tanıdıklarınız KUŞ BAKAMAMIŞ...
    Bakmasınlarda...

7. Hakan ŞAHİN

Hakan ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    Kesmek yerine parmağınızı tünek gibi yaparak alışmasını sağlayabilirsiniz

8. m.ali güler

bunu burdan söyleyeyim herkes duysun...
    kanat ayarı orta boy papağanlara yapılır.Ve senin yapacağın gidip en küçük türe kanat ayarı yapmak.Kesinliklew desteklemiyorum.Kardeşim kuşun zaten 5,6 aylık alışması yakındır biraz daha güven vererek alıştırabilirsin...(bu arada orta boy papağanlara da kanat ayarı yapmak doğru birşey değil)

9. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Zaten benim elime geliyor ancak çok durmuyor yürürsem kıpırdarsam hemen kafese gidiyor ama evdeki diğerlerine karşı birazdaha çekingen tabi bu yüzden sürekli bu konuda ısrar ediyolar sanırım. Bende yapılması taraftarı değilim zaten görüşlerinizi fikirlerinizi almak istedim sürekli bunu söyleyip duruyorlar bana o yüzden bunaldım fikir almak istedim yorumlarınız için teşekkürler herkese.

#9 Ensar YILMAZ, 11 Temmuz 2014
    Son düzenleme: 11 Temmuz 2014
  10. trazetekutr

trazetekutr New Member

Beğenileri:
    2
    Kanat kesmek gibi bir saçmalığa kalkışmayın sakın. Yok efendim keselim yok yapıştıralım. Her kuşun kendine özgü bi karakteri var siz elinizden geleni yapın o alışacaksa alışır alışmıyorsa öyle kabul etmelisiniz.

Sayfayı Paylaş