Karadeniz Pet

Kanat kesme sonrası aşarı derecede pişmanlık :(

• Konbuyu başlatan dis_inferno_07
  • Başlangıç tarihi
D

dis_inferno_07

Guest
Arkadaşlar bi cahillik yapıp 3 aylık muhabbetkuluşmun kanatlarını kestim. Ve aşırı derecede pişman oldum. Ne yapabilirim. Kanat çekme en son terhim olur heralde canını yakmak istemiyorum.

kanatlarını neden kestiniz? bozuk mu cıkıyordu dibinden?

Hayır alışsın diye ama keşke alışmasaydıda. Eski neşesi olsaydı

kuşların bu gibi durumlar güvenini sarsıyor malesef.. strese girmiştir.. olan olmuş artık, ona vitamin verin, kanatlarına müdahalede bulunmayın baska

Kaç ayda eski haline döner. Ya valla bin pişman oldum.çok üzgünüm

artık olan olmuş bişey yapmayın çıkar geri. :(

Yanına eş alsam mı en azından uçamama piskolisinden kurtulur

kafesinde ayna yoksa ayna koyabilirsiniz.. ona sevgi gösterin

Toplamayı öğrenemeyen 1. sınıf öğrencisine döverek toplama öğretmek gibi... Nasıl bir düşünce tarzınız var anlamıyorum. Yahu biri senin sürekli yanında olman için bacaklarını kesse hoşuna gider mi? hayır bi hastalık olur, zorunluluk olur anlarım da bunu anlayamıyorum ben.

güzel söylüyosunda pişmanın. Burda paylaşmamın sebebi sizlerle, bundan sonra yapılabilecekk en mantıklı şeyi öğrenip uygulamak

Cok buyuk hata
Bu forumda kanadini kestim bana alisti diyen bir kisi yoktur
Zaten alismanin ucmamakla alakasi yok
Kuyrugunu kanadin tirnaklarini yani hayvanin metabolizmasini kendi haline birakin lutfen...
Avuclayip sevmeye calismayin iyice korkmasin zaten kanadina guvenemiyor hayvan

Şu an için tek yapmanız gereken verebildiğiniz kadar sevginizi vermek.
İlk aklıma bu geliyor.

Kanat uzama süresi ortalama ne kadar sürer arkadaşlar

3 aylık ise tüye gırmedıysenız bır nepze yırttınız .bu aralar tüye girecek kestıgınız tüyleri cekın yenıleri gelsın (şimdi karsı cıkan olacak kesın ama)

Pismanim diyosunuz ama yaptiginiza kimsenin inanasi gelmiyor farkindasiniz dimi? Sanirim beklediginiz cevabi degil de insanlarin tepki mesajlarini da bu yuzden aliyorsunuz. Bence evcil hayvan sahibi olmanin bir bilinci ve sorumlulugu olmasi lazim. Parasini verebilen herkes bir hayvan sahibi olmamali diye dusunuyorum bu tablo karsisinda.

Gercekten yazdiklarinizi tekrar tekrar okudum, ve hala daha bir tur saka mi bu diye soruyorum kendime.

Buyuk ihtimalle ve ne yazik ki kusunuz hicbir zaman eski fiziksel ve ruhsal sagligina kavusamayacaktir. Sanirim burada cok daha tecrubeli arkadaslarin beklediginiz cevap yerine vermis olduklari tepkiler de bu yuzden olsa gerek.

o hayvanın güvenini sarstınız bir kere artık size alışması daha da zor gibi yazık o hayvandan ne istediniz kanadını kestiniz nasıl mantık bu gerçekten anlayamıyorum..

herkezın yorumunu okudum fakat hıc bırı senı tatmın edıcek seyler degıl bu durumu yasamıs olanlar cevap yazmalı kendı dusuncelerınızı yazmayın benım basımada geldı ve kanatlarını cektım sana tavsıyem bu kanat cekmenın puf noktası vardır kusun kanadının en dıs kısmının 3 tanesını cekmıyeceksın ve o 3 tane harıc ıcerı dogru kestıklerını cekeceksın zaten cekerken anlıcaksın hayvanın canı yanmıyor cunku o kanatlarda kan yoktur ama unutma hızlı olucan yavas yavas cekme tek seferde 1 yuyu cek acımıcak hayvan bagırmıcak bıle .en dıstan 3 tanesını elleme zaten tuy dokmeye gırınce onlarıda doker. cektıgın yerde cıkıcaktır1 ayda eskı halını alır bunların hepsı tecrubeyle sabıttır.yalnıs yapmıssın ama hatanın farkındasın ve bırdaha bunu hıcbır kusa yapmassın bır musıbet bır nasıhatten ıyıdır hatırlatmak ıstedım

Sizin yapacaginiz sey fazlasiyla sevgi vermek konusmak baska turlu isinmaz
Hayvaninizin gonlunu alin
Asla alismaz demiyorum telafi icin ekstradan caba harcayin bir sure sonra guven kazanir insallah

Bu kus benden sogudu deyip aman ha birilerine yada aldiginiz yere vermeyin hayvani yazik
Sahiplenme bilinci geregi sevgi vermek gerek
Boylece sizi sevecektir bence

Geri