Karadeniz Pet

Kanat kesme sonrası aşarı derecede pişmanlık :(

• Konbuyu başlatan dis_inferno_07
  • Başlangıç tarihi
Geçmiş olsun ama kulun hiç bir zaman kanadı,kesilmez, nen tırnaklarını kesmiyorum canı acır diye,

Keşke bu başlığı kuşun kanatlarını çektirmeden bilgi amaçlı açsaydınız.
Böyle birşey yapmayacağınıza ben emindim.

herkes hata yapabilir önemli olan hatanın farkında olmak ve üzüntüsünü yaşamaktır.
kuşunda bayağı küçük..beklersen kanatları çok uzun süre sonra uzar..çekersen kısa sürede uzar ortamında sıcak olması lazım tabi kuşuda incitebilirsin ve hepsini aynı gün çekmemelisin.

yapacak birsey yok bu saatten sonra olan olmuş.. inşallah en kısa zamanda iyileşir kanatları

Kesilen kanat geri cikarmi cekmesi gerekmiyormu benmi yanlis biliyorum yoksa

Şu kanat kesmek yok mu ah ayar oluyorum neymiş alışsın böyle bişey yok ya valla

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar yorumlarınız hepsini teker teker okudum. Bundan sonra asla ve asla bütür saçmalıklar yapmıycam. Çoğu arkadaşım kesilenleri çekmemi söyledi. Çok narin bir bünyesi var. Nasıl olurda çekerim. Arkadaşlar çekmeyle ilgili bilmem gereken nedir veya dikkat etmem gereken. Çekmeyi yapmalımıyım onuda bilmiyorum. Acayip ikilemde kaldım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:37 -->-> Daha önceki mesaj 19:09 --

Yaaa ben çekmem bu ne ya.. İçim gitti. Hafif asıldım kanada cıyakladı

Geçmiş ölsün.olmasaydı iyiydi.olmuşla ölmüşse çare yok

Sent from my iPad using Tapatalk

Kuşun güvenini 0dan kazanmam lazım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:46 -->-> Daha önceki mesaj 21:44 --

Önerilerinizi bekliyorum :(

ona dal darı al oyuncak al bol bol konuş mama yap

Kanat çekme işlemini bir veteriner veya muhabbet kuşu satan bir yerden destek alarak yapmalısınız. Zaten onların bu konuda bilgileri vardır bana göre kendiniz yapmayın.

maalesef şu aşamada kanadını çekmek zorundasın dostum. yapamıyorsan bilen birisinden destek al ama sakın ha hepsini bir günde çekmesinler. geçmiş olsun.

Kanat çekme işlemini bir veteriner veya muhabbet kuşu satan bir yerden destek alarak yapmalısınız. Zaten onların bu konuda bilgileri vardır bana göre kendiniz yapmayın.

Kanat çekmenin hiç bir yöntem ve doğruluğu yoktur! gidin bir peluş oyuncak vs.. alın neresini yoluyosanız yolun yapmayın Allahınızı severseniz onlarında bir canı var boş yere o canların günahını mebalini üstünüze almayın...:mad:

Benim kuşumun kanatları da kesikti kanatlarını çektim şimdi durumu iyi . Bence sende kanatları çekmelisin Kuşun uçmaya ihtiyacı var aksi taktirde yağlanır , sağlığı bozulur .

kanatları tek tek çekmen lazım bide vitamin takviyesi yapmalısın

Kanat çekmenin hiç bir yöntem ve doğruluğu yoktur! gidin bir peluş oyuncak vs.. alın neresini yoluyosanız yolun yapmayın Allahınızı severseniz onlarında bir canı var boş yere o canların günahını mebalini üstünüze almayın...:mad:

Ben de aynen böyle düşünüyorum:(

Cok buyuk hata
Bu forumda kanadini kestim bana alisti diyen bir kisi yoktur
Zaten alismanin ucmamakla alakasi yok
Kuyrugunu kanadin tirnaklarini yani hayvanin metabolizmasini kendi haline birakin lutfen...
Avuclayip sevmeye calismayin iyice korkmasin zaten kanadina guvenemiyor hayvan

Gaga kesiliyormu?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Suçlamayın arkadaş zaten üzgün siz kestiğiniz kanatları çekin tek tek daha iyi olacaktır emin olun kesik kanat baya gec cıkar çekin rahatlasın hayvan

Geri