petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kanat kesme

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ens tarafından 19 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. ens

ens Guest

muhabbet kusu aldım fakat uygun olsun dıye adam kanadı keslmıs verdı bende kabul ettım sadece ucamaz dedı sana alısması daha kolay dedı sımdı kanadını uzatmak ıstıyorum ne yapmam lazın ınternette arastırdım cekmek gerekır dıyo nasıl cekmelıyım bılen yardım edebılır mı

2. Emre TURAN

Kardeş kaç lira verdin kuşa?

3. Burak Ayaz

Burak Ayaz Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Böyle bir durumda almanızı istemezdim alışması kolay olur diye böyle bir işkence kötü bir durum yavru bir kuş alsaydınız alıştırırdınız zaten kendinize bence tekrar değiştirin sağlıklı birtane alın.

4. kaksoy

kaksoy Guest

Kanadı kesik kuşta sağlıklıdır ve kuşun kanadi kesilirken işkence filanda görmez uçlarından kesilir kanat (muhabbet kuşları için kanat kesimi gerekmez o ayrı, biz büyük boy papağanların kanatlarını keserdik uçamasınlar diye hem alıştırmak için hemde uçupta pencereden falan kaçmasınlar diye) bence değiştirmene gerek yok tüye girdiği zaman kesilmiş olan tüyleri atar yeni tüyler çikar ve kusunuz tekrar uçabilir ama öle kesik tüyleri uzatmak diye bisey yok tamamen atmasi lazim kesik tüyleri

5. kurbaa vak didi

aynen kaksoy kardeşim çok iii anlatmış bnde katılıyorum işkence cekmez ama zaten tüyde yeni kanat ççıkacaktır çekme olayı işkence edilir o güvercinlere uygulanır

6. kaksoy

kaksoy Guest

bunun gibi kesilir kanat ve kuş çok fazla havalanamaz sadece havada süzülür ve 1 sene içinde tekrar o kesilen tüyler atilir yerine yeni tüyler çikinca kuş eskisi gibi uçabilir yani kuşta bir ariza oluşturmaz

7. ens

ens Guest

peki bu tuy dokumunu hızlandırmanın bı yolu yok mu
    bende vıtamın falan aldım kı belkı uzar

8. kaksoy

kaksoy Guest

:) belkisi yok uzamaz saç değil bu bence biraz kuşların anatomisini ve tüy yapisini araştır anlarsın neden uzamayacağını zamanla tüye girdiği zaman zaten atacak kesik olan tüylerini çok dert etme bence vitamini gene ver sen haftada 1 kere filan tüye girdiği zaman kuşun stresini alir rahat tüy dökümü geçirir

9. ens

ens Guest

tuy dokumune sokmanın ımkanı yok mu veya kanat cekme kusun canını yakarmı yakmassa nasıl cekılır

10. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    sakın çekmeyin tüy dökümün de yenileri gelir. hayvana eziyet etmeyin

11. kaksoy

kaksoy Guest

aynen tüy çekmek işkencedir senin tırnaklarını çekmek gibi bişey birak onlar yerine gelcek zaten bu kadar dert etme

12. ens

ens Guest

Kusu cok begendiim geri vermek istemiyorum o yuzden tuy dokumunu hizlandirmak istedim

13. kaksoy

kaksoy Guest

O zaman kuşunun tüye girmesini beklicen tüy dökümünü hızlandırmak diye bisey yok diye biliyorum ben

14. ens

ens Guest

Saolun hepinize tesekkurler

15. kurbaa vak didi

çekmek hayvana aşırı derecede canınnı yakar ve kalıcı uçamama gbi etkide görülebilir kesinlikle yapma derim

16. Taha Mert Damarlı

Sayfayı Paylaş