Karadeniz Pet

Kanat titretme

ali sağlam

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşta 3-4 gündür bir kanat titretme var, forumda baktığım konularda hastalık güvensizlik veya korku durumlarında olur diyenler olmuş ama ishal halsizlik gibi bir şey asla yok. Korkmasını gerektirecek bir durumda yok 1 yıldır aynı yerinde.

Ancak kanat titretmeyle beraber 3-4 gündür sinirli bir hal var kuşta, genel olarak da sinirlidir. Bununla bir ilgisi olabilir mi ? veya başka bir fikri olan var mı ?

Benim bazı çiftlerimde kafese yanaştığımda oluyo, korkudan dolayı sanırım. Herhangi bir problem yaratmaz merak etmeyin..

Benim kuşumda da aynı durum başladı. Çok cana yakındır, korkması vs mümkün değil, sağlık problemi yok, ishal kabız vs değil. Üşümüyor, bunalmıyor dikkat ediyoruz. İki gündür, sürekli olmamak kaydıyla, kanatlarını hafif açıp titretiyor. Dişi 1 yaşına yakın, acaba kızışmayla mı alakalı diyorum... müzik dinlemeyi falan çok sever, hareketlerinde şımarıklığında bi değişiklik yok, bu eylemleri yaparken kabarıyor, kafasını kabartıyor ötüyor gayet hareketli, ama yarım saat sonra normalde mayışmaya başlayıp ya uyurdu ya dinlenirdi, iki gündür kanatları açıp titretiyor.

Tüy değişimi, kas gelişimi veya yeterince hareket edemiyor olması bu duruma sebebiyet verebilir.

Süleyman bey teşekkür ederim cevap verdiğiniz için, bir süre kuşu takip edip tekrar buradan bilgilendiririm.

Geri