Karadeniz Pet

kanat tuyleri

Rumeysa ŞEVİK

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar bunun üzerine daha önce konu açmıştım ama pek ilgilenen olmadı. Umarım bu defa bi sonuç alabilirim. Kusumun kanat tüyleri dokuldu ve artik ucamiyor. Konuşmaya çalışan hareketli sevecen kuşum gitti sürekli ısıran bağıran sinirli bi kus geldi. Hic ucamiyo artik. Bi de tülünun dikiş ipini sökmuş boynuna ayaklarına dolamis intihar ediyormuş babam zor kurtarmış bu olaydan sonra iyice sessizlest. Kanat tüyleri tekrar uzar mi yeni tüyler çıkar mi. Cani yaniyorsa kanadı kiriksa vs. Bunları nasıl anlayabilirim? Ekstra yapmam gereken ne varsa söyleyin lütfen kus depresyondan çıkamayıp ölecek çok korkuyorum :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:29 -->-> Daha önceki mesaj 14:45 --

Ya bi cevap verin luuutfeeeen :(

Kanatları tüy hastalığı yüzünden dökülmüş olabilir. Kendisi kopardıysa bunalıma girmiş demek ki. Sürekli ilgilenin. Mesela salonda herkesin içinde olsun, klasik müzik dinletebilirsiniz. Yanına eş alabilirsiniz. Teyzemin kuşu 6-7 sene yaşadı salondan koridora koymuşlar kafesini hareketli ortamdan uzaklaşınca bunalıma girip intihar etti. Kendi kursağını parçaladı. Diktiler ama kurtaramadılar. O yüzden eğer kuş tekse evin en sosyal odasında bulunmalı bence.

Sanırım tüyleri kendisi yoluyor. Zaten salonda ve yedi yirmi dört yanındayım sürekli ilgileniyorum. Tüyleri çıkar mi ben onu merak ediyorum bilginiz var mi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:41 -->-> Daha önceki mesaj 15:40 --

Foto ekleyin durumunu görelim.
Su anda yukleyemem maalesef

Yaşı gençse çıkabilir o konu hakkında ben kesin bir şey söyleyemem tecrübeli birileri yardımcı olur.
Kanat tüylerini de yolması bayağı zor olur kanar sanırım ama ne bileyim. Üzüldüm. Umarım çare bulursunuz.

Foto ekleyin durumunu görelim.
O38oLZ.jpg

EzWPWg.jpg

oYqOpR.jpg

Yukledim bakarsanız çok sevinirim

Tüyleri çıkar maşallah çok tatlı bir dişi. Ayrıca iplere dikkat etmek lazım ben sokakta yerde görsem bile çöpe atıyorum güvercin kumruların ayağına dolanabiliyor

Çok tesekkur ederim içim rahatladı çıkmayacak tüyleri ona iyi bakamadim diye vicdan azabı çekiyordum. Sağolun. İnşallah en kısa zamanda uçmaya baslar :)

Son düzenleme:
Suluğu neden sarı? Kafesi sterilize ederseniz iyi olur.

Geri