Karadeniz Pet

kanat tüyü kırılması ve durgunluk hk.

ece kaya

Yeni Üye
arkadaşlar 2 hafta önce kuşumun uzun kanat tüyü kırılmış ve kanamıştı hatta ben gagası kanıyor zannedip buraya yazmıştım. batikodin aldım eczaneden sürdüm kanayan yerinde hatta arada bir kuş kanadını kurcaladıkça hala kanama oluyor. bende batikodin sürüyorum. ama kuşum pek uçamıyor. yani hemen bir yere konma isteği oluyor alçarak uçuyor. ve uçarken tık tık tık ses çıkıyor kuştan..
-kuşun kanat tüyü yeniden çıkar mı arkadaşlar iyi uçamaması ve ses çıkartması bundan mıdır?
-birde sürekli kuyruğu aşağı yukarı titriyor. uçtuktan sonra kalbi çok atıyor hiç kafasını arkaya gömerek uyuduğunu görmedim. hatta uyurken hiç görmedim. bide uçmada sorun olunca solunum rahatsızlığı var diye 1 hafta aviastım kullandım. iştahı çok iyi hatta resmen obur ama çok hareketsiz konduğu yerden kıpırdamıyor. oyuncakları ile yada başka şeyler ile hiç oynamıyor. öyle duruyor sadece. omzumda koyuyorum bütün işlerimi yapıyorum hiç yaramazlık yok. huyu mu bu yoksa hasta mı bilemedim.

Kuşun kanatlarinda eksiklik var bu nedenle ucmasi zor bundan dolayı da nefes nefese kalıyor

Kuşun kanatlarinda eksiklik var bu nedenle ucmasi zor bundan dolayı da nefes nefese kalıyor

peki bu tüy tamamlanır mı yoksa öyle kırık kalır mı ve kırık kalmaması için ne yapmam gerekir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:45 -->-> Daha önceki mesaj 15:03 --

güncell...

eger kanatı komple cekılmedıyse kanat kırıldıysa kanatı kendısı atar attıktan sonra tekrar cıkar tabı kanayan yerındekı kanat yenı gelmıyorduysa yenı gelen kanada patlama olduysa körlenmede Yapabilir. ama cııkar kanat

Geri