Karadeniz Pet

Kanat uçları siyahlașmaya başladı.

messevim

Meraklı Üye
Arkadaşlar 1 ay öncesine kadar sarı kuşun kanatları tamamen sarı, mavi beyaz kuşun ise kanadı tamamen beyaz idi. Ama anlamadığım bir şekilde ikisinin de kanat uçları siyahlama başladı. Bunun sebebi nedir acaba? ( son 1 aydır odada soba yanıyor. Bunun etkisi olabilir mi?)
e51f0cfea4d04aad20542fe75f9e4379.jpg

413a7ec72e8eb5753009aeaa10fa9498.jpg

488739dfd0398ddce1e71d34e91b593d.jpg

c760704aa5202fc47f290f6b23ca7d6b.jpg

JY-S3S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kafesin genel bir fotosunu çekerseniz daha iyi olur.Sanki kafesleri ufak bu 2 kuşa.Ayrıca sobalı oda çok sıcak olmuyor mu?

Buyrun fotoğraf. Hayır çok fazla sıcak olmuyor. Oda sıcaklığı 15 ila 23 arasında seyrediyor

4db4f1c6dda3609ca0a968492857da27.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:52 -->-> Daha önceki mesaj 19:51 --

Kafesin genel bir fotosunu çekerseniz daha iyi olur.Sanki kafesleri ufak bu 2 kuşa.Ayrıca sobalı oda çok sıcak olmuyor mu?
Cevap yazıldı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:54 -->-> Daha önceki mesaj 19:52 --

Irkı ile alalı diye düşünüyorum.
Sanırım mavi beyaz in ırkı cekoslav. Diğerini bilmiyorum.

O kafes asiri kucuk ikisi icin bence..
Ve benim kusumda mavi beyaziniza benziyor ondada var cok hafif siyahlasma. Once kirlendi sandim ama eski fotograflara baktigimda uzamis kanatlar renginin oyle oldugunu dusundum. Cevaplari bende merak ettim

O kafes asiri kucuk ikisi icin bence..
Ve benim kusumda mavi beyaziniza benziyor ondada var cok hafif siyahlasma. Once kirlendi sandim ama eski fotograflara baktigimda uzamis kanatlar renginin oyle oldugunu dusundum. Cevaplari bende merak ettim
Acaba büyüdükçe renklerimi atıyor anlamadım ki. Ayrıca petshop cu bu kafesin bir çift kuş için ideal olduğunu söylemişti. Acaba kafesi değiştirsem mi bilemedim..

Benim kusum tek, geldiginde bunun gibiydi bi boy buyuguyle degistirdim. Biraz zaman gecsin yine buyuturum sanirim.. eger sansiniz varsa degistirin bence..

Kuşlarınızın banyoya ihtiyacı var benim fikrim kirlenmişler ırk ile alakası yok

Sobadan çıkan tozlar kafes içine düştüyse bundan dolayı kararmıştır.Siz farkında olmazsınız ama tüylere toz yapışır.Hele salıyorsanız daha fazla kömürden dolayı kararma olur.Banyo yaptırın bakalım ne olacak.

Kuşlarınızın banyoya ihtiyacı var benim fikrim kirlenmişler ırk ile alakası yok
Ama kuşların sadece kanat uçları siyah. Vücutlarinin hiçbir yerinde başka bir siyahlık bulunmamakta.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:12 -->-> Daha önceki mesaj 04:11 --

Sobadan çıkan tozlar kafes içine düştüyse bundan dolayı kararmıştır.Siz farkında olmazsınız ama tüylere toz yapışır.Hele salıyorsanız daha fazla kömürden dolayı kararma olur.Banyo yaptırın bakalım ne olacak.
Ama sonradan düşündüm ki eger öyle birşey olsaydı sadece kanat uçları değil vücutlarının diğer yerlerinde de siyahlık olurdu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:13 -->-> Daha önceki mesaj 04:12 --

İlk tüy değişimi 4-5 aylık iken, ikinci tüy değişimi 8-9 aylık iken olur. Kuşun asıl rendi ikinci tüy değişimi ile kesin olarak ortaya çıkar. Önceki renkler az da olsa yanıltıcı olabilir.
Peki bu tüy değişimini biz farkedermiyiz?bütün tüyleri aniden dökülüp yerine yenisi mi çıkıyor? Son 1 aydır kafeste eskisinden daha fazla tüy görüyorum.

En cok kanatlari saga sola surtunur yavas yavas doker yerine yeni tuyler cikar yani ciplak olmazlar

Geri