Karadeniz Pet

Kanat ve Kuyruğunu mu kesmişler?

Cem Bora AKINCI

Meraklı Üye
Kuşumu alalı 1.5 ay oldu kanat ve kuyruğu uzamadı çok kez yazdım şifa bulamadım. En son Fucidin diye bir krem sürmeye başladım kanatlara ve uzamaya başladılar ama genede siyahlık var uçta

Bu normalmi kanay uzarken ucu siyahımsı mı olur?

Yoksa bu kuşun kanat ve kuyruğunumu kesmişler nedeni sizce ne?

Kanatlara krem sürmeden önce:

nko0da.jpg

SONRA:

VARWOR.jpg

o2l45q.jpg

Kuyruğa bişey sürmedim sizce çekmelimiyim kremmi süreyim? Kanatların gelişimi normal mi mesela?

lLR5Xp.jpg

ZWRo6z.jpg

kuşlar tüy dökmeye başladı yakında o tüylerde dökülürse iyileşir belki

Hocam peki sizce krem sürdükten sonra kanatların uzaması var ama normalmi uzama? Yada çekmeliyim kuyruğunu sizce

maalesef bilmiyorum ama önceden aynı siz gibi sorunu olan bi arkadaş konu açmıştı çekmişti galiba o araştırın derim forumda var bu konunun aynısı

Dökülme yok. Hiç uzamıyor anladığım kadarıyla. Kremden sonra kanatlar uzamaya başladı mesela. Kesilme ihtimali yok ama dimi

kesılmıs kanatı anlıyamıyormusunuz dümdüz olur. Kırılan kanat kanar.

bakıyorum hemen

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:12 -->-> Daha önceki mesaj 17:11 --

Baktım bakalım artık beklicem ama onun gibi gelmedi bana genede

Kardeşim aynı sorun bende de vardı ve kuşumun kanat ve kuyrugu çıkıyor yarıya kadar tekrardan dökülüyor sanki tüylerini yonuyor gibi birde sizin 1.5 aydan beri uzamıyorsa büyük ihtimal fransız tüy dökümü olabilir kuşunuzun tam fotoğrafını atarsanız daha belirtili olur saygılarımla hayırlı günler.

bakıyorum hemen

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:12 -->-> Daha önceki mesaj 17:11 --

Baktım bakalım artık beklicem ama onun gibi gelmedi bana genede

hayırlısıyla iyileşecektir bence tüy dökümünden sonra iyileşecek o tüyleri
geçmiş olsun

Nekton bio alın.Üzerinde yazıldığı gibi normal ölçünün 2-3 katı fazla verin.Aralıksız 2 ay gibi bir süre uyguladıktan sonra normale dönecektir.İyi bir mamayla da destekleyin.Birde kuşu sürekli gezdirip yıpratmayın.Mümkünse kafesinde kalsın.Bunlardan başka yapılacak bir şey yok.

Geri