Karadeniz Pet

kanat yolması

gurcan38

Meraklı Üye
arkadaşlar kuşlarım tam anlaştı dişi kuş yuvalığa girip çıkıyor derken bu sefer de erkek kuş sağ kanadını yolmuş. ve dişi kuş yuvalığa hiç girmemiş bugün. gün boyu evde kimse olmadığından gözlemleyemiyorum da. akşam eve bir geldim sağ kanadını komple yolmuş ve kanamış. bundan 3 ay önce dişi kuşta aynısıı yapmıştı ben alıp onları yukarıya koydum son 1 aydır araları iyiydi seviniyordum akşam bir baktım kafesin içinde kanat tüyleri düşmüş bir baktım sağ kanadı sıfırlanmış. bu tüy dökme olmuyor sanırım........ ne yapmam gerekir lütfen yardımcı olun dişi kuş toparlandı çok iyi en son kanat yolduktan sonra düzelirmi acaba erkek kuşta ? yoksa bunu sürekli yapacaklar mı?

Size birkaç ürün önermek isterim ama bilmenizi isterim sitelerin reklamını yapmıyorum herhangi bir kalburüstü petshop'ta bulabileceğinizi düşünüyorum..
Bir de linki dikkatlice okuyun belki işinize yarar..

Evcil Kuşlar Neden Tüy Yolar,Önlemek Mümkün mü? | Çiftlik Dergisi

t787x.jpg

t787t.jpg

teşekkürler deneyeceğim. kanadını yolması neyin belirtisidir. aylardır aynı yerde duruyorlar son zamanlarda da çok iyilerdi çok şaşırdım. dişi kuş ceresi süt kahve oldu geçen gün çiftleşmeye hazır erkek çiftleşmek mi istemiyor olabilir mi?

yönetici ve adminlerden destek bekliyorum. neden kuş kendi kanadını yolar ? bunu bazı dönemler yapmak zorundamıdır? 3 ay önce dişi kuşum yapmıştı aynısını. kuş için endişeleniyorum uygun ortamı veremediysem kuşları başkasına vereyimde yazık günah olmasın

Geri