Karadeniz Pet

Kanatlarda kanama

reunionforest00

Yeni Üye
Kuşumuzu mart ayında aldık yaklaşık 1-2 ay sonra kuşu kafesten çıkardığımızda duvara çarpıyordu kırılmasından korktuk ve kanatlarını çektik daha sonra sürekli kanamalar başladı ur denilen şeyleri patlattığımızı düşündük bir çok kişiye sorduk bir daha kanatları çıkmaz denildi ama kanatları çıktı ama kanatlarını çırptığı Zaman hemen yolunuyordu ve uçları kanlıydı,bazı kanatlarını da kuş kendi yoldu.. Bu kanamalar Nasıl geçirilir sürekli kanıyor ve bu bir kaç aydır var vitamin ilaçlarından ballı yemine kadar herşeyi aldık beslenmesine ve bakımına dikkat ettik ama geçmiyor bir türlü kanatları kanadığı Zaman Pamuğu ıslatıp kanatlarını temizliyorum ama canı yanıyor sanırım bağırıyor Nasıl geçer bir fikri olan var mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

resim ekleyebilir misin?

Kuş duvara bir kaç defa çarpar kısa bir süre sonra öğrenir ve artık çarpma olayı yok denecek kadar azalır. Hangi akla hizmet kuşun kanatlarını yoluyorsunuz gerçekten anlamıyorum

Keşke kuşa bu eziyeti yapmasaydınız. Ufak tefek çarpmalar sıkıntı olmazdı aslında.

Benim bilgim olarak yapılan bir şey değildi duvara çarptığında ciğerleri patlar diyerek gözümüzü korkuttular ve lambaya alışır indiremezsiniz kaçar gider tarzında kuş besleyenlerden böyle şeyler söylendi ilk kuşumdu kim ne derse yapmaya çalıştım ama kanama kanat çekmeden kaynaklı Mıdır bilmiyorum

Kuş duvara bir kaç defa çarpar kısa bir süre sonra öğrenir ve artık çarpma olayı yok denecek kadar azalır. Hangi akla hizmet kuşun kanatlarını yoluyorsunuz gerçekten anlamıyorum

Benim iznim ve haberim olmadan yapılan bir şeydi bu yoksa hayvana eziyet olsun diye yapılan bir şey değil di.. Teşekkürler

Öyle herkesin sözüne inanmamak lazım. Bilene sormak danışmak lazım. Ama şunu düşünmeniz gerekiyordu: Bir kuşun hareket edebilmesi için en önemli organ kanatlarıdır. Bu, 1 yaşına gelmiş bir çocuğun, ayağa kalkmaya çalışıp düşmesini, zarar görmesini engellemek için bacaklarını kırmak gibi bir şey. Kalıcı bir hasar meydana gelmiş ve bu hasardan ötürü yeni çıkan tüyler de kuşu rahatsız ediyor olabilir. Bence siz hemen yarın, kuşlardan anlayan bir veteriner bulup götürün. Kim yaptı bunu bilmiyorum ama bunun vebalini nasıl ödeyeceğini hiç düşünmedi mi acaba diye de merak ediyorum açıkçası.

Öyle herkesin sözüne inanmamak lazım. Bilene sormak danışmak lazım. Ama şunu düşünmeniz gerekiyordu: Bir kuşun hareket edebilmesi için en önemli organ kanatlarıdır. Bu, 1 yaşına gelmiş bir çocuğun, ayağa kalkmaya çalışıp düşmesini, zarar görmesini engellemek için bacaklarını kırmak gibi bir şey. Kalıcı bir hasar meydana gelmiş ve bu hasardan ötürü yeni çıkan tüyler de kuşu rahatsız ediyor olabilir. Bence siz hemen yarın, kuşlardan anlayan bir veteriner bulup götürün. Kim yaptı bunu bilmiyorum ama bunun vebalini nasıl ödeyeceğini hiç düşünmedi mi acaba diye de merak ediyorum açıkçası.

Teşekkür ederim

Yarasına Günde İki kez batikon veya benzeri bir dezenfektan sürün. Kafesten çıkarmayın kanadı düzelene kadar uçmasın. B 12 vitamini ve protein özellikle de metionin desteği verin düzelir. Ama yapılan yorumlara katılıyorum yanlış bir yöntem kanat yolmak. Eğitmenin çok daha pratik yöntemleri var.

Yarasına Günde İki kez batikon veya benzeri bir dezenfektan sürün. Kafesten çıkarmayın kanadı düzelene kadar uçmasın. B 12 vitamini ve protein özellikle de metionin desteği verin düzelir. Ama yapılan yorumlara katılıyorum yanlış bir yöntem kanat yolmak. Eğitmenin çok daha pratik yöntemleri var.

Çok teşekkür ederim gerçekten bilgim dahilinde olan bir şey değildi şehir dışındayım ve geldiğimde zaten müdahale etmeye çalıştım ama o Zaman bu kadar yoğun kanamalar yoktu sonradan bu kadar fazlalaştı birde müsadenizle batikonu kanatları temizlerken yemesi tehlike oluşturur dendi o yüzden korkuyorum sürmeye gerçekten böyle bir şey varmıdır

Çok teşekkür ederim gerçekten bilgim dahilinde olan bir şey değildi şehir dışındayım ve geldiğimde zaten müdahale etmeye çalıştım ama o Zaman bu kadar yoğun kanamalar yoktu sonradan bu kadar fazlalaştı birde müsadenizle batikonu kanatları temizlerken yemesi tehlike oluşturur dendi o yüzden korkuyorum sürmeye gerçekten böyle bir şey varmıdır

Bir de verilmesi gereken ilaç isimlerini verebilir misiniz çok Mutlu olacağım [emoji1317]

Sorun olmaz sürün siz. Tadı hoş gelmez bir defa Kaşınıyorsa sadece kaşır o bölgeyi. Korkmayın.

Omnivit vey mutavit olabilir. Multi vitamin bunlar. Ayrıca Diazyme 256 de kullanmanızı öneririm.

Geri