Karadeniz Pet

kanatlardaki sorun

• Konbuyu başlatan Ahmet Yılmaz
  • Başlangıç tarihi
A

Ahmet Yılmaz

Guest
Merhaba arkadaşlar,

Kuşumun kanatlarinda son zamanlarda sorun oldugu farkettim. Ucarken gurultulu ucuyordu. Kanatlarindan baziları digerlerinin hizasinda degil aksine dısa dogru cikiyordu. Az önce inceledim kanat tuyunde çatlak tespit ettim ve kanat derisinde kizariklik gordum. Sizle paylasayim dedim. Sizce hasta mi? Tedavisi cozumu var mi? Sunu da belirteyim kusun kendi kanadini cekistirdigini farketmistim. Agziyla ezerek citir citir ses cikariyordu. Kusum tek ve 1 yasinda erkek.

Fotolar;
Ryo6no.jpg

9X2pN9.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:35 -->-> Daha önceki mesaj 23:05 --

Aciliyetten dolayi guncel :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:45 -->-> Daha önceki mesaj 23:35 --

güncel lütfen yorumlarınızı esirgemeyin

dostlarım yeni konu acmamak için buraya yazıyorum kusumda yalasık 4 aydır kanat yolma rahatsızlıgı var sag kanadı uzuyor biraz düzelmeye baslıyor ama kus kendi gene yolup atıyor bunu bir türlü çözemedik kus hasta değil aslında yem yemesi falan gayet normal sorun ne olabilir ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:56 -->-> Daha önceki mesaj 09:55 --

sag kanadı olmadıgı için ucamıyor yaklasık 4 aydır ucmadı kanat eksilmeden önce hergün ucup gezen bir kustu ama suan ucamadıgı için bırakmıyorum

yardım lütfen

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:00 -->-> Daha önceki mesaj 09:56 --

lütfen yorum yazarmısınız

Son düzenleme:
kuşunuzdaki kanat dökülmesi iç parazit ve dış parazit kaynaklı olduğu görünüyor

iç parazit için baymec ,nilverm

dış parazit için ise vilmectin,ardap,blotic kullanabilirsiniz

kullandığı tüm malzemeleri dezenfenkte etmelisiniz yemliklerini yenilemelisiniz

diğer yemlikleri ise sirkeli suda bekletebilirsiniz

kafesini dezenfenktan ile sirkeli suyla yıkamalısınız

tüneklerini değiştirin veya yedek tünekleri kullanın tüneklerinizi yıkayın güneşte kurutun

bu aralar banyo sık verin

altlığını sürekli değiştirin

dış parazit için uygun ve ekonomik bir alternatif VETERİNER ÜRÜNLERİ > Chrysamed - Vet

ancak sizin için ilk etap iç parazit ilaçlarıdır çok büyük geçmiş olsun ....

dostlarım yeni konu acmamak için buraya yazıyorum kusumda yalasık 4 aydır kanat yolma rahatsızlıgı var sag kanadı uzuyor biraz düzelmeye baslıyor ama kus kendi gene yolup atıyor bunu bir türlü çözemedik kus hasta değil aslında yem yemesi falan gayet normal sorun ne olabilir ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:56 -->-> Daha önceki mesaj 09:55 --

sag kanadı olmadıgı için ucamıyor yaklasık 4 aydır ucmadı kanat eksilmeden önce hergün ucup gezen bir kustu ama suan ucamadıgı için bırakmıyorum

yardım lütfen

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:00 -->-> Daha önceki mesaj 09:56 --

lütfen yorum yazarmısınız

cihan bey banada yardımcı olurmusun

Geri