petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kanatlardaki sorun

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ahmet Yılmaz tarafından 27 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Ahmet Yılmaz

Merhaba arkadaşlar,

Kuşumun kanatlarinda son zamanlarda sorun oldugu farkettim. Ucarken gurultulu ucuyordu. Kanatlarindan baziları digerlerinin hizasinda degil aksine dısa dogru cikiyordu. Az önce inceledim kanat tuyunde çatlak tespit ettim ve kanat derisinde kizariklik gordum. Sizle paylasayim dedim. Sizce hasta mi? Tedavisi cozumu var mi? Sunu da belirteyim kusun kendi kanadini cekistirdigini farketmistim. Agziyla ezerek citir citir ses cikariyordu. Kusum tek ve 1 yasinda erkek.

Fotolar;

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:35 -->-> Daha önceki mesaj 23:05 --

Aciliyetten dolayi guncel :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:45 -->-> Daha önceki mesaj 23:35 --

güncel lütfen yorumlarınızı esirgemeyin

2. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    dostlarım yeni konu acmamak için buraya yazıyorum kusumda yalasık 4 aydır kanat yolma rahatsızlıgı var sag kanadı uzuyor biraz düzelmeye baslıyor ama kus kendi gene yolup atıyor bunu bir türlü çözemedik kus hasta değil aslında yem yemesi falan gayet normal sorun ne olabilir ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:56 -->-> Daha önceki mesaj 09:55 --

sag kanadı olmadıgı için ucamıyor yaklasık 4 aydır ucmadı kanat eksilmeden önce hergün ucup gezen bir kustu ama suan ucamadıgı için bırakmıyorum

yardım lütfen

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:00 -->-> Daha önceki mesaj 09:56 --

lütfen yorum yazarmısınız

#2 Ömer Macit, 5 Mayıs 2014
    Son düzenleme: 5 Mayıs 2014
  3. Cihan AYTAN

Beğenileri:
    25
    kuşunuzdaki kanat dökülmesi iç parazit ve dış parazit kaynaklı olduğu görünüyor

iç parazit için baymec ,nilverm

dış parazit için ise vilmectin,ardap,blotic kullanabilirsiniz

kullandığı tüm malzemeleri dezenfenkte etmelisiniz yemliklerini yenilemelisiniz

diğer yemlikleri ise sirkeli suda bekletebilirsiniz

kafesini dezenfenktan ile sirkeli suyla yıkamalısınız

tüneklerini değiştirin veya yedek tünekleri kullanın tüneklerinizi yıkayın güneşte kurutun

bu aralar banyo sık verin

altlığını sürekli değiştirin

dış parazit için uygun ve ekonomik bir alternatif VETERİNER ÜRÜNLERİ > Chrysamed - Vet

ancak sizin için ilk etap iç parazit ilaçlarıdır çok büyük geçmiş olsun ....

4. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1

cihan bey banada yardımcı olurmusun

Sayfayı Paylaş