Karadeniz Pet

Kanatları kanıyor, yardım...

eray81

Yeni Üye
Yaklaşık 2 hafta önce muhabbet kuşu alıp resimlerini de burada paylaşmıştım.Bazı arkadaşlar kuşun kanatlarının çekilmiş olduğunu söylemişlerdi.Sanırım haklılar.Kuşum henüz uçamıyor ve hala gagasıyla kanat bakımı yaptığında bazen gagasında kan izi oluyor.Bugün de eşim kuşu eliyle tuttuğunda eline kan bulaştığını söyledi.Muhtemelen kaşınan yarayı tekrar gagasıyla kanatıyor.Yara için ne kullanabilirim, bir de gagasıyla orayı kanatmaması için herhangi bir sprey falan var mı?Teşekkürler..

İlk aldığımda çektiğim resimler burada.Sondan 2. fotoğrafta kanat bölgesinde kan var sanırım..
http://www.muhabbetkusu.com.tr/cinsleri-ve-irklari/yeni-oglumun-ilk-fotolari-7975.html

geçmiş olsun öncelikle.bende bu kuşlar hakkında acamiyim fakat kan olayı acaba yeni kanat uçları geliyorda deride yaralaramı sebep oluyor diye düşünüyorum

geçmiş olsun öncelikle.bende bu kuşlar hakkında acamiyim fakat kan olayı acaba yeni kanat uçları geliyorda deride yaralaramı sebep oluyor diye düşünüyorum

Valla ben de acemiyim ve gagasıyla eski yarayı kanattığını düşünmüştüm.Seninki de mantıklı.Bilen birileri vardır sanırım..

çıkan yeni kanatlar normal tüyden kalın olduğu için deriyi zorluyordur.kuşta rahatsız olunca çıkması için deriyi yaralıyordur

oyy çekmişler bencede... :( kanayan yere terramycin sürün bence.

Geri