petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kanatları kanıyor, yardım...

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve eray81 tarafından 11 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. eray81

eray81 New Member

Beğenileri:
    0
    Yaklaşık 2 hafta önce muhabbet kuşu alıp resimlerini de burada paylaşmıştım.Bazı arkadaşlar kuşun kanatlarının çekilmiş olduğunu söylemişlerdi.Sanırım haklılar.Kuşum henüz uçamıyor ve hala gagasıyla kanat bakımı yaptığında bazen gagasında kan izi oluyor.Bugün de eşim kuşu eliyle tuttuğunda eline kan bulaştığını söyledi.Muhtemelen kaşınan yarayı tekrar gagasıyla kanatıyor.Yara için ne kullanabilirim, bir de gagasıyla orayı kanatmaması için herhangi bir sprey falan var mı?Teşekkürler..

İlk aldığımda çektiğim resimler burada.Sondan 2. fotoğrafta kanat bölgesinde kan var sanırım..
    http://www.muhabbetkusu.com.tr/cinsleri-ve-irklari/yeni-oglumun-ilk-fotolari-7975.html

2. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    geçmiş olsun öncelikle.bende bu kuşlar hakkında acamiyim fakat kan olayı acaba yeni kanat uçları geliyorda deride yaralaramı sebep oluyor diye düşünüyorum

3. eray81

eray81 New Member

Beğenileri:
    0
    Valla ben de acemiyim ve gagasıyla eski yarayı kanattığını düşünmüştüm.Seninki de mantıklı.Bilen birileri vardır sanırım..

4. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    çıkan yeni kanatlar normal tüyden kalın olduğu için deriyi zorluyordur.kuşta rahatsız olunca çıkması için deriyi yaralıyordur

5. Selahattin GÖKTAŞ

oyy çekmişler bencede... :( kanayan yere terramycin sürün bence.

Sayfayı Paylaş