Karadeniz Pet

Kanatlari kesilmis yardim?

Frodo

Yeni Üye
Merhabalar iyi forumlar.Bir petshoptan muhabbet kusu almak istedim.Kuslara baktim bir tanesi gozume carpti cok tatliydi ama beni asil onu almaya iten caresiz olusuydu.Cunku petshoptan benden 4 5 gun once gelen bir adam almjs onu guya alistirmak icin kanatlarini kisaltmis.Ve sonra cani sikilip geri vermis.Simdi dostlar durum su kanatlarinin en uzun olanlarindan itibaren 6 7 tanesi kisaltilmis.Simdi birkac yerde okudum tekrar cikmasi icin kokunden cekilmesi gerek diyorlar.Bazilarida bekleyip tuy dokumunde kendi kendine halledilmeli diyorlar.Bana bu konuda yardimci olur musunuz?Kus suan ucamiyor

Sizi ayakta alkışlıyorum benim 7 kuşum oldu yavrularıyla ailemle vermeye koyamıyoruz bir kuşum felç geçirdi iyileşti annem başka ailede olsa bakmaz veteriner E götüremezdi diyor çok haklı . Kuşun bize alışmadı için sevmeliyiz böyle olur mu inanamıyorum insanlar doyumsuz kuç oyuncak değil Allah razı olsun sizden kuş kanat tüylerimi bilmem insallah yardımcı olurlar ama çekilecekse siz degil başka biri yapsın size küsmesin inşallah iyi olur

Kanatlarını çekerseniz yaklaşık 1 ay sonra yenisi gelecektir. Çekmezseniz uzun süre uçamayacağından tüyler uzadığında antrenman eksikliğinden uçmakta zorlanacaktır.

Tesekkurler yorumlar icin yani demek istedigim tam olarak dogrusu nedir?Beklemelimi yoksa cekilmelimi?

Kuşlar uçmak için yaratılmıştır. Eğer uçamazlarsa sorun olur. Şöyle düşünün kanatlarını çekerseniz kuşu tedavi etmiş olacaksınız. Çekmezseniz hasta kuşa yardım etmemiş olacaksınız.
Kuşunuzu uçurabilmek için gereğini yapmanızı öneriyorum.

Varsa bu işten anladığını düşünen tanıdığınız yada bi veteriner oraya götürün eğer çekerken kanat patlarsa kanı durduramazsınız yada kökten çekmezseniz kanat kökü kurur yenisi çıkmaz

kesilmiş olduğunu petshop deyince ben pek inanmıyorum ayhan beyinde dediği gibi o tüyleri çekmeniz gerekir alıp tüyü çekmek değil olay kanadını kırıp çıkarabilirsiniz, bu konuda dikkatli olun bazı kişiler fransız tüy dökümü olan kuşlarıda böyle satıyor bu konuda dikkatli olun o kuşun kanat tüyleri bir seviyeye kadar uzayıp düşüyorda olabilir

Geri