petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kanatları uzamıyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Emin YÜKSEL tarafından 9 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Emin YÜKSEL

Emin YÜKSEL New Member

Beğenileri:
    0
    mavi kuş yavruyken kanatlarını kısalttık ele alışması için 4-5 ay oldu hiç uzamıyor. uçabiliyor ama biraz zorlanıyor kanat uzama süresi tahmini ne kadar.ne yapmalıyım.

2. Tahsin ÖZDEN
    Gizli

kısaltma işlemini keserek yaptıysanız kuşunuz tüy değişimine girecek tüm tüyleri dökecek yerine yenileri çıkacak baya uzun bi süreç olacaktır benim fikrim B vitaminini eksik etmeyin

3. İsmail BAL
    Gizli

b vitamini verin işlemi hızlandırır.

4. Duranettin ERAYDIN
    Gizli

.....................................

mobilden

#4 Duranettin ERAYDIN, 9 Aralık 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 9 Aralık 2013
  5. Mana
    Gizli

Mana Guest

zamanla çıkar sanırım çünkü benim paşamın kanatlarını veteriner kesmişti biraz ele gelsin diye ama bu kadar kesmemişti sadece içten 4 tane tüyünü kesmişti. Aklınızda bulunsun tamamını kesmeyiniz hayvanın uçma kabiliyeti köreliyor

6. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    kesilen kanat bence çıkmaz.yenisinin gelmesi için sapların vücuttan çıkması lazım.anca kestiğin sapları sökersen çıkar

7. Mana
    Gizli

Mana Guest

Ben zaten çektim abi o 4 sapı da. Uzadı mis gibi uçuyor ama bu resimdeki kuşun çok fazla kesilmiş kanadı.

8. Doğuş ŞEKER

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    kanat kesilince tekrar çıkıor başlangıçta alıssın die kesmiştim yanlışıkla

9. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    güvercinlerden biliyorum , kesilen kanat çıkmaz...o kanatları kökten koparmanız lazım...yaklaşık 1 - 1,5 ayda tekrar uzar kanatlar...

10. Duranettin ERAYDIN
    Gizli

ALIŞSIN DİYE ANLADIM DA yanlışlıkla nasıl oluyor basbayağı bilerek kesmişsiniz işte kesince alışacağını biliyorsunuz da uzamayacağını neden bilmiyorsunuz?
    Kendiniz çekmeyin veterinere çektirin ve ilaçlayın diyeceğim ama keserken veterineremi danıştınız sanki.
    Alıştımı bari?

11. ens
    Gizli

ens Guest

aynısı benım basıma geldı cok kısa uzun hıc fark etmıyor sadece zaman lazım az kesmıssın ok kesmıssın derın kesmıssın hıc onemı yok sabrek tuy dokumune gırınce tum kanatlar dusuyo zaten o yuzden hepsı tekrar cıkıcak tuy dokumune gırmesı lazım bu genelse yaz ve kısa gırıs ve cıkıslarında olur ama sana klay bı yontem kafesın altına sıcak su torbası koy ıcıne degıl ama dıstan altına su sogunca kaldır gunde 1 kere yap yeter kusun tuy dokumu hızlanıcaktır ama vıtamın takvıyesı yap suyuna vıtamın sık kuscudan al tecrubeyle sabıttır.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:00 -->-> Daha önceki mesaj 18:57 --

bu arada kanat cekmek guvercınlere aıttır kusun canı cok yanar.hatta cekılen kanatların yerınde kan bıle cıktıgı goruluyor kusun canı yanıcagına kesmek daha ıyı kus sıtrese gırebılır,kusebilir.

12. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1

kanat çekmekte neymiş,kanat kesmekte neymiş.alıştırabiliyorsan adam gibi ilgilenilir,kuşun güvenini kazanırsın olay biter.senelerce kuş besledim ne kestim nede çektim.bizde güvercin alışsın ama tüyünede zarar gelmesin diye kağıt bantla bantlıyorduk,alışınca çıkarıyorduk

13. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    kanatları cekmen lazım kuşcuya yada güvercin besleyen varsa ona cektir derim ben

14. Oğuzhan Çelik
    Gizli

bncede b vitamini eksik etmeyin bnmde böyle oldu b vitamini elimden geldiği kadarıyla vermeye çalıştım ve iyileşti

15. Emin YÜKSEL

Emin YÜKSEL New Member

Beğenileri:
    0
    kuşun kesik olan kanatlarının hepsini çektim aradan 20 gün geçti bütün kanatları çıktı eski haline döndü sorunsuz bi şekilde uçmaya başladı..oda sıcaklığı da önemli sanırım bu konuda.

16. Elif AKDOĞANOĞLU
    Gizli

yazık hayvana... saçınızdan bir tutamın çekilip koparıldığını düşünün. üstelik uçma yeteneğini de köreltirsiniz, hayvanın güvenini zedelersiniz. 21 yıldır muhabbet kuşu besliyorum hobici olarak, hiçbir kuşumun tüylerine müdahale etmedim. hepsi de çok iyi alıştı. böyle eziyet etmeyin artık hayvanlara...

17. Emin YÜKSEL

Emin YÜKSEL New Member

Beğenileri:
    0
    evet kesmemek lazım doğrusu bu.şimdi durum düzeldi kısa sürede bu iyi oldu..

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu kanat uzaması

,
  2. muhabbet kusumun elime alismasi icin kanadini kestim

,
  3. muhabbet kusumun kanatlari cikmiyor

,
  4. muhabbet kuşu kanadı ne zaman uzar,
  5. muhabbet kuşu kanatları nasıl kesilir,
  6. muhabbet kuşunun kanadı neden çıkmaz,
  7. muhabbet kuşu tüyleri çıkmıyor,