petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kanıyor ..

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve aleynaa tarafından 11 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. aleynaa

aleynaa Guest

Yaklaşık yarım saat önce kuşumu kafesinden çıkardım , koltuğa kadar zor uçabildi 5 dk sonra fark ettim uru kanamaya başlamış ve kuş halsizleşmiş. Hemen kafesine koydum birtanemm öyle hareketliydiki eskiden şimdi ötmüyor bile 2 günde 1 diyebilirim ... Sizce bir daha kafesten dışarı çıkarmalımıyım ? Ve acı çekiyomudur ?

#1 aleynaa, 11 Ekim 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 23 Aralık 2013
  2. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    bence hiç durma veterinere götür.kuşun durumu gerçekten kötü görünüyor.inşallah şifa bulur

3. Selahattin GÖKTAŞ

acıyordur illaki bence tamamen iyileşene kadar çıkarma pek... ur alınmış mıydı?

4. aleynaa

aleynaa Guest

İnş sağolun , veterinere götürecektim fakat veteriner bugun kapalı nasıl kapalı olur şaşırdım yarın deneyeceğim şansımı
    urdan kan alınmıştı küçülsün diye fakat hepsi değil urun iyileşeceğini sanmıyorum ur orda durdukca ömrü kısalıcak ve eskisi gibi uçamayacak ..

5. Selahattin GÖKTAŞ

Allah Allah.. bana saçma geldi başka bi veterinere götür bi uruna baksınlar tamamen alınması gerkmez mi?..yani benim düşüncem bu tabi.... şimdilik terramycin yara kremi falan sürebilirsin kanamasın fazla.

6. aleynaa

aleynaa Guest

tamamı alınırsa kuş şoka girer ve kaldıramaz ölürmüş :( Tentürdiyot sürdüm

7. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    ümidini yitirme derim.benim kuşu azrailin elinden resmen çekip aldımkafesinin dibinde yan yatmış duruyordu.veterinere götürdüm.ilaç verdi ama umutlanma dedi %10 anca yaşama gücü kalmış dedi.ben yılmadım 3 hafta elimle yedirdim elimle içirdim.ne kanat çırpıyor ne ayaklarında bir hareket vardı.bir sabah kaltık nasıl yaptıysa kafesin altından gagası ile tırmanıp 1 karış kadar.bize bakıyordu.bu kuşu yaşatmalıyım dedim başlarım antremana bacakları ve kanatları hergün oynattım ve kuş şimdi şanslı dişisini bekliyor

8. Selahattin GÖKTAŞ

bi anda değil yavaş yavaş alsınlar o zaman o da mı olmuyormuş? tamam iyi yapmışın ama kremde sür.

9. aleynaa

aleynaa Guest

çok harika gerçekten, kuşunuzla aranızdaki sevgi bağı mükemmel
    umarım şans boncuğuma da güler :)

10. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    elinden geleni yap.başlamak başarmanın yarısıdır.inşallah sağlığına kavuşacak mubişin

11. aleynaa

aleynaa Guest

uru ilk aldığında küçüldü büyürse tekrar gösterin dedi başka bilgim yok :/

12. Selahattin GÖKTAŞ

anladım tamam bende çok soru sordum yaa geçmiş olsun düzelicek inşallah. benimde hasta kuşum var kaç aydır uğraşıyorum halada uğraşıyorum ama yılmak yok iyileşecek inşallah.

13. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    umutsuzluğa kapılmadan devam.çok soru bu sitede sıkıntı değil.zaten bu sitenin kuruluş amaçlarından biri bu.bilen bilmeyene cevap verecek,zaman geçecek bizde öğrenip bilmeyene cevap vereceğiz

14. aleynaa

aleynaa Guest

neyi var kuşunun ? inşallah iyileşirler

15. Selahattin GÖKTAŞ

iç parazit... inşallah.

16. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    daha öncede belirttiğim gibi panik yapmayın akıntı bitince kuşunuz rahatlayacak. ama gerekli besin ve vitaminleri eksik etmeyin bide kafesi temiz tutup kuşu yormayın. 2 kere yaşadım bu olayı umarım sizinki de benim ki gibi mutu sonla biter.

17. aleynaa

aleynaa Guest

Onu öyle görmeye alışık değilim , ister istemez panik oluyor. Umarım.. :)

18. Furkan TOPALOĞLU

ustalarım gerekli bilgileri vermiş ama ben de şunları eklemek isterim artık kafesten çıkarmayın ve ura faydası olur mu bilmem ama teramycin veya başka bi yara merhemiyle destekleyin derim ayrıca urun tedavisini de kısa zamanda bulursunuz İnşallah geçmiş olsun

19. aleynaa

aleynaa Guest

teşekkürler

Sayfayı Paylaş