Karadeniz Pet

Kanıyor ..

• Konbuyu başlatan aleynaa
  • Başlangıç tarihi
A

aleynaa

Guest
Yaklaşık yarım saat önce kuşumu kafesinden çıkardım , koltuğa kadar zor uçabildi 5 dk sonra fark ettim uru kanamaya başlamış ve kuş halsizleşmiş. Hemen kafesine koydum birtanemm öyle hareketliydiki eskiden şimdi ötmüyor bile 2 günde 1 diyebilirim ... Sizce bir daha kafesten dışarı çıkarmalımıyım ? Ve acı çekiyomudur ?

f9nps3.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
bence hiç durma veterinere götür.kuşun durumu gerçekten kötü görünüyor.inşallah şifa bulur

acıyordur illaki bence tamamen iyileşene kadar çıkarma pek... ur alınmış mıydı?

İnş sağolun , veterinere götürecektim fakat veteriner bugun kapalı nasıl kapalı olur şaşırdım yarın deneyeceğim şansımı
urdan kan alınmıştı küçülsün diye fakat hepsi değil urun iyileşeceğini sanmıyorum ur orda durdukca ömrü kısalıcak ve eskisi gibi uçamayacak ..

Allah Allah.. bana saçma geldi başka bi veterinere götür bi uruna baksınlar tamamen alınması gerkmez mi?..yani benim düşüncem bu tabi.... şimdilik terramycin yara kremi falan sürebilirsin kanamasın fazla.

tamamı alınırsa kuş şoka girer ve kaldıramaz ölürmüş :( Tentürdiyot sürdüm

ümidini yitirme derim.benim kuşu azrailin elinden resmen çekip aldımkafesinin dibinde yan yatmış duruyordu.veterinere götürdüm.ilaç verdi ama umutlanma dedi %10 anca yaşama gücü kalmış dedi.ben yılmadım 3 hafta elimle yedirdim elimle içirdim.ne kanat çırpıyor ne ayaklarında bir hareket vardı.bir sabah kaltık nasıl yaptıysa kafesin altından gagası ile tırmanıp 1 karış kadar.bize bakıyordu.bu kuşu yaşatmalıyım dedim başlarım antremana bacakları ve kanatları hergün oynattım ve kuş şimdi şanslı dişisini bekliyor

bi anda değil yavaş yavaş alsınlar o zaman o da mı olmuyormuş? tamam iyi yapmışın ama kremde sür.

çok harika gerçekten, kuşunuzla aranızdaki sevgi bağı mükemmel
umarım şans boncuğuma da güler :)

elinden geleni yap.başlamak başarmanın yarısıdır.inşallah sağlığına kavuşacak mubişin

anladım tamam bende çok soru sordum yaa geçmiş olsun düzelicek inşallah. benimde hasta kuşum var kaç aydır uğraşıyorum halada uğraşıyorum ama yılmak yok iyileşecek inşallah.

umutsuzluğa kapılmadan devam.çok soru bu sitede sıkıntı değil.zaten bu sitenin kuruluş amaçlarından biri bu.bilen bilmeyene cevap verecek,zaman geçecek bizde öğrenip bilmeyene cevap vereceğiz

daha öncede belirttiğim gibi panik yapmayın akıntı bitince kuşunuz rahatlayacak. ama gerekli besin ve vitaminleri eksik etmeyin bide kafesi temiz tutup kuşu yormayın. 2 kere yaşadım bu olayı umarım sizinki de benim ki gibi mutu sonla biter.

daha öncede belirttiğim gibi panik yapmayın akıntı bitince kuşunuz rahatlayacak. ama gerekli besin ve vitaminleri eksik etmeyin bide kafesi temiz tutup kuşu yormayın. 2 kere yaşadım bu olayı umarım sizinki de benim ki gibi mutu sonla biter.

Onu öyle görmeye alışık değilim , ister istemez panik oluyor. Umarım.. :)

ustalarım gerekli bilgileri vermiş ama ben de şunları eklemek isterim artık kafesten çıkarmayın ve ura faydası olur mu bilmem ama teramycin veya başka bi yara merhemiyle destekleyin derim ayrıca urun tedavisini de kısa zamanda bulursunuz İnşallah geçmiş olsun

ustalarım gerekli bilgileri vermiş ama ben de şunları eklemek isterim artık kafesten çıkarmayın ve ura faydası olur mu bilmem ama teramycin veya başka bi yara merhemiyle destekleyin derim ayrıca urun tedavisini de kısa zamanda bulursunuz İnşallah geçmiş olsun

teşekkürler

Geri