Karadeniz Pet

kanli kavga lutfen bakin bii :(

• Konbuyu başlatan Necati ÜNAL
  • Başlangıç tarihi
N

Necati ÜNAL

Guest
Arkadaslar es kuslarim 1-3 gundur kavga ediyordu.

Bugun bir yeri kanamis ne yapabilirimmmmm

belkide kavgada kanamamisdir benden kacarken kanamistir

arkadaslar veteriner yok yakinlarda ne yapabilirim kanadinin ucu biraz kanamis az bisey kendi hallerune birakayimmi

arkdaslar lutfen cok zor durumdayim acil yardim

Kan cok az akti . Toplasan toplasan 1 damla . Ama arkadaslr cok korkuyorum . Erkek kusumun kanadi.kanadi olmez dimi lutfen cevap

Tesekkur ederim bende bir an cok korkmustum olcek diye. Ayirmam gerekirmi kuslari yalniz 2. Bir kafesim yok. Düz bir zemine ayirsam olurmu yada kesinlike ayirmam gerekirmi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:04 -->-> Daha önceki mesaj 14:03 --

Bide ayirdiktan sonra kaç gün ayri durcaklar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:06 -->-> Daha önceki mesaj 14:04 --

Suan sakinlestiler birazcik

Seni anlaşamadığın biriyle bir odaya kapatsak ne kadar dayanırsın ya karşındaki sana zarar verir ya sen karşındakine .. 2. bir kafesin yoksa kuşu tanıdık bir akvaryumcuya götürüp 3-5 bi para verip daha uysal kusunun anlaşabiliceğine inandığın bir kuşla takas ediceksin. Bu tip kavgalar genelde her kafesde başımıza gelir dert etme.

@Canoncu arkadasim neden bahsettigini anlamadim :D .
Eş kuslarim diyorum es tutmus kus bunlar :D :D

Senin bu kuşlarında yuvalık takılı mı?

tentüriyot pamuga dökün yara olan kısıma sürün kuslarınızı bir müddet ayırın iyi forumlarr

Benim fikrim kuşunuzun kanadında kanama yok kuşun telek kısmında kanama oldu? Tabi görmeden yorum yapıyoruz görme imkanımız olsaydı sağlıklı olurdu

kuşlar eş olsa da sürekli kavga varsa atık o çiftten hayır gelmez, yuvada yavrusu varken kavga edip her yer kan olan çiftim bu olaydan sonra sürekli kavga ettiği için başka kuşlarla eş yapmak zorunda kalmıştım...

Benimde bir çiftte böyle bir sorunum vardı. Dişi arada bir sağlam dövüyordu ama yavruları da oldu erkek farklı bir sebepten öldü enteresan bir durumdu valla

yuvalık takılıydı çıkardım yuvalıgı sımdı acaba yuvalık takılı oldugu ıcınmı boyle yapıyorlar sımdı ayırdım kusları ne kadar ayrı durmaları gerekıyor ?

Tüy dökmüşşe yeni çıkan kanat tüyleri çok hassas olur ve en ufak darbede dahi patlar.Muhtemelen de öyle olmuştur zaten başka türlü olsa çok daha fazla kan görebilirdin..Geçmiş olsun

bence o sadece gece yer kavgasından dolayı olmustur kuslar gece yer kavgası eder ben o yüzden oldugunu düsünüyorum her zaman kavga etmıyorsa aradabir dişinin gagalaması normal :D ama asırı kavga ediyolarsa ayır ama ben ayırmamanı dusunuyodum
saygılar

Geri